Petr Paulczyňski: homepage

Evropský parlament - úžasný spolek

Tento měsíc jednal o samých důležitých věcech. Oslavil například Evropský námořní den (20. května, letošní novinka). Ten má za rodiče Radu Evropy, Evropský parlament a Evropskou komisi. Třístránkové komuniké, na jehož základě se tento ujetý svátek začal slavit, stanovuje jako cíl „zvýšit povědomí evropských občanů o významu evropských moří a oceánů“, protože „moře je součástí identity a dědictví Evropanů“.

Pokud pojedete k Severnímu moři, nezapomeňte se řádně dojmout. V Holandsku se můžete dojmout i u sklenice něčeho ostřejšího, protože jako jediné se rozhodlo slavit opravdu fest a zavedlo rovnou Týden moří.

Parlament se také rozhoupal k rozhodnému, jasnému a nezpochybnitelnému kroku ohledně porušování lidských práv v Burundi a Súdánu. Přijal rezoluce! V jedné žádá znepřátelené strany v Burundi, aby dodržovaly příměří, v další odsoudil Súdán za to, že jeho úředníci nespolupracují s mezinárodním trestním tribunálem. A aby se neřeklo, že Evropský parlament jenom tlachá a nevyvíjí reálnou aktivitu, požádal o sestavení smírčí komise. „Vlády členských států EU by měly podporovat takové iniciativy finančně i logisticky,“ vzkázali europoslanci.

Tak hezký víkend a vezměte si do vany papírovou lodičku, když byl ten významný den.

Jsem rád, že Evropa již upouští od pokusů definovat správný ohyb banánu či rovnost a průměr okurek a pouští  se jasně a srozumitekně do větších výzev!


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1647x, známka: 2.8
Kategorie: Politická scéna
online: 35
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist