Petr Paulczyňski: homepage

Homofóbije a Wikipédije

Tento článek je pro mne dvojnásobně zajímavý. Vyskytuji se v něm dokonce i já. A vyskytuji se jak vidno dokonce i ve Wikipedii. Díky jednomu buzerantovi jak vidno.

Wikipedie je projektem, o kterém by se dalo napsat neuvěřitelné množství textu. Ta její česká verze obecně za moc nestojí, ale pokud člověk hledá základní orientační informace o nějakém tématu, často je tam v relativně solidní podobě nalezne.

Fungování celého projektu je založeno na tom, že obsah Wikipedie může editovat každý, což v mnohém připomíná anarchii, ale při bližším pohledu na věc člověk zjistí, že je naopak celý projekt tvořen a kontrolován několika stálými uživateli, z nichž někteří mají postavení správce.

Samotná encyklopedická hesla by pak měla dodržovat především požadavky ověřitelnosti a nezaujatého úhlu pohledu, což je však mnohdy problém. Wikipedii mají však v lásce různé vyhledávače a právě texty z ní jsou tím, co na nás při zadání různých výrazů vypadne jako první. To pochopitelně láká různé lidi, kteří chtějí upravovat hesla Wikipedie k obrazu svému. S většími či menšími úspěchy se tak snaží na stránky o cestování protlačit odkazy na web své cestovky, do tiskáren adresu své obchodu s nimi atd. Motivace různých propagačních editorů však není dána pouze ekonomickým zájmy, někteří se tam snaží vychvalovat sebe či své kamarádíčky, jiní své oblíbené politické strany a názory.

A tak se stalo, že na českou Wikipédii přišel angažovaný homosexuál Filip Sklenář. Krom toho, že tam běžně ostatní editory označuje za svině, píčy, milovníky chlapských ocasů a pedofily, také na Wikipedii vychvaluje homosexualitu, homosexuální aktivisty a snaží se očerňovat všechny jejich kritiky. Zvláštní nenávist pak projevuje vůči katolíkům, ale okruh jeho terčů je daleko širší. Byl za to již mnohokrát krátkodobě blokován, ale jak se zdá, správci Wikipedie si s ním nedokáží poradit. Ostatně ani blokování jeho IP adresy moc nepomáhá, Filip totiž objevil kouklo anonymizérů, které, jak sám přiznává, používá i na jiných místech, kde jej zabanovali.

Stejně jako kdysi homosexuální web Iglú, tvoři i Sklenář seznam zlých „homofóbů“. Na tomto čestném seznamu pod heslem „homofobie“ jsou či byli certifikováni například pravoslavný kněz Libor Halík, bývalý poslanec Pavel Tollner, Hnutí Pro život ČR, Katolík Revue, publicista Michal Kretschmer a brněnský zastupitel Petr Paulczyński. Sklenářovo počínání však na Wikipedii nevzbuzuje pouze pozitivní reakce několika dalších homosexuálů, a tak Filipovi jakýsi šprýmař podepsaný jako Dezidor přidal do jeho velkolepého seznamu v hesle homofobie (jehož text je i přes dílčí korektury typickou ukázkou propagandy ze strany homolobby), odkaz na text Homofóbije uveřejněný kdysi na tomto webu. To Sklenáře naštvalo, jelikož bránit se takovým nařčením bez sypání si popelu na hlavu nezapadá do jeho představy světa. Filípek se tak rozžhavil na nejvyšší možnou teplotu a web D-FENS na Wikipedii označil za vulgární, primitivní, hraničí s trestným činem podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatelstva, soustavného šiřitele oné homofobie a co je nejhorší naplňujícího definici homofobie podle Evropského parlamentu. A když je něco proti takové velké autoritě jako je Evropská unie, tak to už je opravdu na pováženou…

Jelikož Sklenář takto na veřejných místech charakterizuje jiné, měli bychom si požit otázku, kdo je vlastně ten, který stojí za značnou částí textů na české Wikipedii? Myslím, že si stačí vypůjčit jeho vlastní text o něm samém, ve kterém se chlubí. Vykouřil jsem polovinu ocasů od Košic až po Amsterodam a nechytil jsem nikdy ani rýmu! Víš za kolik desítek tisíc jsem se napáchal výtržností jenom letos? Nevíš, že na King-Konga se hraje beze svědků? Potácel jsem se ROKY po ulicích naládovaný směsí pervitinu, alnagonu, rohypnolu, lysohlávek, chlastu a konopí a NIKDY mě nesebrali na záchytku! Krom toho do světa hlásá velkou zvěst, že dokáže sbalit cikánského homoprostituta za 200 Kč, píše infantilní sprosté básničky, které se snaží publikovat, nervově se hroutí, chotí otravovat křesťany na diskuse Christnetu, slavně nadává na generátor textů, vyhodili ho z i Britských listů, jelikož si psal oslavnou recenzi na vlastní knížku, jejíž autorství původně nepřiznával, a vážně si myslí, jak je úžasný a velký umělec. Nic proti homosexuálům, pokud svou orientací neobtěžují a nepožadují pro sebe různá privilegia, ale pokud zrovna nějaká takováto podřadná bukvice obtěžuje a kádruje druhé, vyvolává vůči sobě a svým teplým soudruhům akorát tak zbytečnou nenávist zdravě uvažujících lidí. Na druhou stanu, pokud někteří lidé ví, co je Filip Sklenář zač, a znají jeho internetové působení v širších souvislostech, připravil by je případným koncem své internetové aktivity, kterým tolikrát vyhrožoval, o dobrý zdroj pobavení.

 


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1046x, známka: 2.7
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 38
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist