Hlody páteční aneb miluji naše média


Dnes si povíme něco dojemného z obydlené zatáčky mezi Prahou a Vídní, jak říkají cajzli. Jednoho dne si vymyslela pravda a láska, že už se dlouho nic nepojmenovalo po Václavu Havlovi. A tak si vymysleli jednu bezejmenou, bezvýznamnou a prakticky nikam nevedoucí uličku a spustili humbuk. Prim v taškařici hrál od začátku režisér Provázků Vladimír Morávek. Rozeběhlo se internetové hlasování, protože však absurdní dramatik neprošel, tak se zpochybnilo a vymyslela se anketa do urny. A v ní hurrrááá plných 176 účastníků ze 300 celkových se vyslovilo pro našeho pana exprezidenta. To, že paralelně probíhala petice za pojmenování této uličky po Frantovi Kocourkovi, který s Provázkem a Brnem měl rozhodně víc společnýho než guru pravdy a lásky a která skončila s více než 2000 hlasy pro Frantu jaksi v prohavlovské exhibici zaniklo. A tak předevčírem proběhlo v rámci zastupitelstva Brno-střed opakované hlasování o pojmenování této uličky. Bod o pojmenování byl nečekaně přeřazen z pěkného 32.místa na první a než se stihly kulturní a občanské elity včetně kamer našívaší shromáždit, byla ulička Václavovi přiklepnuta. Smůla. K očekávané předvolební exhibiční bukakke párty s hudbou, kamerou, citací absurdního dramatika a čtení programu Strany zelených a ANO11 nedošlo. Zastupitelstvo přihlédlo k vůli 176 obyvatel Brna  Václav Havel má tedy konečně svou uličku z vůle 176 obyvatel a 26 zastupitelů. Franta Kocourek s 2.000+ hlasy bude patrně v budoucnu odměněn reprezentativnější částí Brna. A tak doufám, že všichni petenti uspořádali oslavnou párty v divadle Husa na Provázku. Určitě se tam vešli. A těch 2100 co chtěli uličku Franty Kocourka si musí počkat. Jenom se bojím, až dozní oslavy, co připraví naše elity dál. Je toho ještě hodně, co lze pojmmenovávat. Jestli se na to Václav seshora dívá, musí z toho být rozpačitý, jak jen on uměl. A my můžeme na titulky.

A zprávy o počasí: Pavouk se svlékl. Ano, pavouci se svlékají, ale není to porno. Pavouk občas musí občas odložit pevnou část těla, aby mohl povyrůst.  To co po něm zbude vypadá jako normální pavouk, jen mu chybí horní víko a zadeček. A pak s ním není týden řeč. Takže jsem mu ani nemohl říct, že ranní mrazy pominuly a houby opět rostou. O víkendu prý bude až 20 stupňů. Možná bude chcát, možná ne. Ale i když bude, český člověk je v klidu. Prostě odložíte košík s houbami a déšť přečkáte s ostatními houbaři třeba takhle. 
                                                                                                                                                                                                              
A z mého života:Při čištění bazénu před zazimováním jsem přišel na myšlenku, že ženy jsou jako bazény. Náklady na jejich údržbu vzhledem k tomu kolikrát do nich vlezeme, se tvrdě nevyplácí. Přijít na to dřív, chodil bych do veřejného. Domu i bazénu. Taky jsem dostal mail na téma mých blogů. Zněl:  Petře ,vím, že tonoucí se i stébla, nebo prasklé žilky chytá a i proto, nebo právě proto, vám znovu doporučuji poradit se svým lékařem.Jsem přesvědčen, že vám to vaše zoufalé psaní rozmluví. A věřte, že to bude úleva pro vás i pro vaše čtenáře a pro ty se slabými žilkami obzvláště. Pokud lékaře nemáte, poradím vám sám. Petře, poslední a jediné co starému člověku zbývá, je vlastní důstojnost.Nezahazujte ji na iDnes. Zdraví M.Mareš P.S.Přesto, že na vás pozoruji známky senility a duševní nestability a i proto nevím, jestli to pochopíte, připomenu vám, že například Blesk patří rovněž k nejčtenějším a I. Bartošová také zcela jistě denně končívala a možná ještě někdy končit bude v první desítce.Doufám , že vám touto poznámkou neruším vaše spokojené stáří a pocit publikačních úspěchů na mediu tak prestižním jako je iDNES. Nu co k autorovi dodat?  Malý pindík, otec alkoholik, dominantní matka nebo vše dohromady?

A na Fejsbůku napsali:

A na konec něco veselého

A to je dneska všecko.


Vloženo: 18. 10. 2013, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)