Petr Paulczyňski: homepage

Rudé odbory v brněnském Národním?

Je tomu téměř  dva roky, co byl jmenován novým ředitelem NDB Daniel Dvořák.
Divadlo jede, většina představení je vyprodána a zájem diváků překračuje předpoklady.

Je to divácká vlna a té jsme svědky teprve potřetí za posledních dvacet pět let.

Ukazuje se, že jen když v čele divadla stojí silné umělecké osobnosti na všech postech, může vzniknout něco pozitivního. Jejich vlastní umělecká kreativita také dává tomuto divadlu jasnou vizi a směr a je tedy pro divadlo zásadním přínosem.

Přesto se uvnitř divadla našla řečeno slovy jednoho ze zúčastněných "malá odborářská udavačská úderka" (především z řad opery) která se zabývá věcmi, které jim vůbec nepřísluší: tj. bonzování na vedení divadla na základě dohadů a klepů.

V této situaci se 1.náměstek primátora schází s odborářskou frakcí, kteří  nemluví za všechny odborové svazy v NDB a zdaleka již ne za všechny zaměstnance NDB. Tito „mluvčí odborů“ v NDB se  vyjadřují k otázkám, které odborům vůbec nepřísluší řešit a je s podivem, že takto amatérské debatě naslouchá I. náměstek primátora pan dr. Rychnovský a dokonce z jejich podnětu objednává audit vedoucích pracovníků v NDB. Je s podivem, že tato odborová frakce neřeší své problémy tam, kde jim to přísluší, to jest s vedením svého podniku a místo toho komunikuje přímo se zástupcem nejvyšší politické garnitury města Brna.

Je s podivem,  že I. náměstek primátora obchází ředitele NDB a jedná s frakcí odborů NDB o otázkách, které jim vůbec nenáleží řešit, což je z jeho strany prostě ukázkou  dezorientace v oboru (nemá zkrátka dobrého vedoucího odboru kultury, kterého by se mohl zeptat, když sám neví...). 

A tak se ptám společně s řadou divadelníků: je cílem dr. Rychnovského  za každou cenu vyhnat z Brna jednoho z nejlepších divadelních manažerů v zemi - Daniela Dvořáka, a to uprostřed jeho úspěšného funčního období (kdy by nad ním vedení města právě mělo nejvíce držet ochrannou ruku)?

Primátor města obdržel dva otevřené dopisy v této záležitosti. Jaká bude jeho reakce? Protože za chod instituce odpovídá její ředitel. Podivné paktování rezortního náměstka s částí odborů do tohoto manažerského modelu nepatří. To patří do známého rejstříku lidoveckého politikaření. Nebo pletichaření?


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1423x, známka: 2.7
Kategorie: Z brněnského dění
online: 23
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist