Petr Paulczyňski: homepage

Jak se má odpovídat diskutérům aneb Historia magistra vitae.

Některé příspěvky v některých diskuzích pod mými články na iDnes jsou buď zralé na "přesdržku" , ale protože prostor je viruální pak jsou důvodem pro uzavření diskuzí. Což jsem na dlouho dobu využil.

Na druhé straně mi pak píší jiní, buď že jsem zbabělec, nebo že se mám na takové trouby vykašlat. Tak jsem je zkusil včera zase otevřít. Uvidíme na jak dlouho. Nakonec, když s pitomečkem přestanete diskutovat, tak ho to buď přestane bavit, nebo si pak podiskutují pitomečci mezi sebou. Když to nevadí provozovateli webu....( Na Novinkách už to pořešili.)

Ale našel jsem zajímavou odpověď která by se hodila.
V roce 1676 napsal turecký sultán Mehmet VI. tento dopis kozákům ze Záporoží:

Jako sultán, syn Mohameda, bratr slunce a měsíce, vnuk a vicekrál Alláha, vládce království Makedonie, Balylonu, Jeruzaléma, Horního a Dolního Egypta, císař nad císaři, panovník nad panovníky, výjimečný rytíř, nikdy neporažený, vytrvalý strážce hrobky Ježíše Krista, správce vybraný samotným Alláhem, naděje a útěcha muslimů, vítěz nad křesťany a jejich velký ochránce - nařizuji vám, záporožským kozákům, abyste se mi dobrovolně a bez odporu podřídili a zdrželi se obtěžování dalšími útoky.

Podívejte se na obrázek v pořádné velikosti a vychutnejte si výrazy tváří.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/73/Repin_Cossacks.jpg

Odpověď kozáků:

Záporožští kozáci tureckému sultánovi!
Ó sultáne, turecký ďáble a příteli a potomku ďábla, tajemníku samotného Lucifera. Jaký ďábelský druh rytíře to jsi, když nedokážeš zabít ježka s holou prdelí? Ďábel sere, tvoje vojsko žere. Nepodřídíš si, ty zkurvysynu, křesťanské syny; nebojíme se tvojí armády a budeme proti ní bojovat na zemi i na moři, matkomrde.
Ty babylonský kuchaři, makedonský koláři, sládku z Jeruzaléma, ovcomrde z Alexandrie, pasáku prasat z Horního a Dolního Egypta, arménské prase, podolský zloději, tatarský pohádkáři, popravčí z Kamence a hlupáku celého světa a podsvětí, idiote před Bohem, vnuku hada, vřede na svém ptákovi. Prasečí rypáku, kobylí prdeli, jateční pse, nepokřtěná hlavo, přeřízni vlastní matku!
Tak prohlašujeme my, záporožští, ty ubožáku. Nebudeš pást ani křesťanská prasata. Tím končíme, protože neznáme datum a nemáme kalendář; měsíc je na nebi, léta páně, ten samý den jako každý jiný, takže si polib prdel!
Ataman Ivan Sirko s celým záporožským vojskem

Pramen: http://en.wikipedia.org/wiki/Reply_of_the_Zaporozhian_Cossacks


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2691x, známka: 2.8
Kategorie: Mým kritikům
online: 31
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist