Petr Paulczyňski: homepage

O politice a kompromisech

Zuřící kampaň a různá prohlášení lídrů od moudrých a po až po zviditelňovací kváky mne vedly k výběru pár citátů nepochybně moudrých mužů.

Normální člověk uzavírá kompromisy se svědomím vždycky nerad a až v krajním případě a pokaždé za cenu kocoviny, která následuje a nepříjemné pachuti.jež nesmazatelně setrvává.
JAN PROCHAZKA

Kompromis neznamená učinit tolik, co mohu, nýbrž učinit co možná méně, než bych mohl. Kompromis znamená, že to mohlo dopadnout ještě všelijak jinak. Kompromis není přesná výslednice sil; kompromis není zlatý střed, neboť Se pohybuje v širokém poli možností.
KAREL ČAPEK

Nikdo mne nepřiměje, abych hlasoval pro věc, kterou pokládám za špatnou,Jen proto, abych dosáhl něčeho, co se mi jeví jako dobré.
ABRAHAM LlNCOLN 

Kompromis není choroba kompromisních,politiků, nýbrž právě nekompromisních programů. Politika kompromisů je možná opatrná; ale není přesná; je jako obchod, ve kterém se smlouvá. Je to nevěcnost programu; a je to nejistota v práci.
KAREL ČAPEK 

Qu´on le veuille ou non, tout est combat!
Ať chceme nebo ne, vše je boj!
ROMAIN ROLLAND

Politika myslí jen ve válečných termínech: žádné slovo se neopakuje tak často jako slovo boj. Ať je to boj na frontě,na barikádách, nebo jen boj volební mezi stranami, politika touží udělat z člověka výhradně vojáka v tomto boji, nástroj v zápase i moc, schvaluje na člověku jen ty vlastnosti, které to usnadňují, na ostatních nemá zájem, nebo je přímo dává do klatby.
FERDINAND PEROUTKA

Ti ze všech nejlstivější se vždycky vydávají za nepřátele jakékoli lsti, aby jí pak mohli při nějaké veliké příležitosti a pro nějaký důležitý plán náležitě použít.
FRANCOIS DE LA ROCHEFOUCAULD


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2378x, známka: 2.8
Kategorie:
online: 27
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist