Když se stane nějaká bankovní loupež, minimálně TV Nova velmi brzy ukazuje nahrávky bezpečnostních kamer s podobou lupiče. Jde přece o to, aby ho co nejdříve někdo identifikoval.
Rozum mi zůstává stát nad tím, že v případě odporného zločinu cikánského gangu kapsářek a násilníka se tak nestalo. Už z preventivních důvodů měly být podoby všech v režimu „Wanted“ na veřejném pranýři. Nevěřím výmluvám o tiché operativní práci policistů.
Možná i pátrali, ale dá rozum, že s pomocí veřejnosti by mohlo jít vše rychleji. Po více než dvou měsících už vzpomínky blednou. A také zločinci mohou být už někde v Rumunsku. Železo je třeba kout, dokud je žhavé.
Připadá mi to celé jako hloupé mlžení. Mám jiné vysvětlení. V rámci politické korektnosti se vrchnost – nevím, zda policejní nebo politická – rozhodla dále nejitřit majoritní veřejnost. Zhruba ve stejnou dobu se stal zločinný incident v Novém Boru, kde Cikáni napadli hosty herny dokonce s mačetami. A v poslední době toho prostě bylo ze strany Cikánů příliš. Už se dost dobře nedá etnikum pachatelů tajit. Tak byly tyto brutální záběry uloženy na dva měsíce k ledu.
Tady vidíme, kam vede takové strkání hlavy do písku. Ale odpor veřejnosti pomalu začíná situaci obracet. S potěšením jsem zaznamenal, že už i veřejné sdělovací prostředky porušily etnické embargo a o pachatelích hovořili jako o Romech. Až bude řeč o Cikánech, bude situace v normálních kolejích, kdy bude všem měřeno stejným metrem.
V tomto kontextu mě smutně pobavila dnešní zpráva, že podle „romských aktivistů“ by prý „úprava legislativy měla umožnit a zajistit, aby Romové měli své zástupce na radnicích, v krajských zastupitelstvech i v parlamentu, což by pomohlo řešit problémy menšiny a ghett“.
Tak to mě tedy opravdu rozlítilo. Kde byli ti „romští aktivisté“, když bylo potřeba udělat pořádek tam, kde toto etnikum páchá zločiny včetně násilí? Proč za štědré dotace aspoň nemudrovali? Úplně se vypařili. Zaznamenal jsem je jen jednou, když útok mačetami bagatelizovali jako běžnou hospodskou rvačku vyprovokovanou mladíkem, který neměl podle jejich mínění v hospodě co dělat. Takovéto vnímání ze strany Cikánů potvrdil i pan Patrik Banga.
Teď chtějí kvóty do zastupitelských orgánů. Zase tedy volají dokonce o uzákonění pozitivní diskriminace. Prý budou „romskou problematiku“ řešit. A já si teda myslím pravý opak.
Dost bylo pozitivní diskriminace! Dost bylo „politické korektnosti“! Dost bylo pštrosí politiky! Dost bylo falešných eufemismů! Problémy je třeba nejdříve pojmenovat a teprve pak je řešit.
Jestli chtějí „romští aktivisté“ působit na tento proces, mají pole neorané dovnitř své komunity. Tam však nedokázali nic. Ani se o to nesnažili. Zase jen chtějí kvóty na pohodlný život.
http://streit.blog.idnes.cz/c/215422/Policii-neverim-kdyz-nahravku-z-metra-dva-mesice-utajovala.html