Hlody úterní aneb miluji naše média


Ústavní soudci dnes dostali na stůl žalobu na Václava Klause kvůli "velezradě". I když by bylo nejlepší, aby ji shodili pod ten stůl rovnou, přesto o žalobě rokovali, zatím bez výsledku. Dokonce ani nesvolali veřejné jednání.



 Budou prý nadále shromažďovat podklady. Kdy se znovu sejdou alespoň ke společné neveřejné poradě, není jasné. 
Zatím prý si nechali zpracovat analýzu zahraničních právních úprav a rozhodnutí ve srovnatelných kauzách. Na dnešní dvouhodinové poradě diskutovali také o tom, zda lze vůbec v řízení o ústavní žalobě pokračovat po vypršení Klausova funkčního období. Mám takový pocit, že při vší úctě k tomuto úctyhodnému sboru jsou chudáci soudci zmateni jak pes Goro před Tokyem. V této otázce se nedokážou shodnout ani ústavní právníci. Podle některých už teď Václav Klaus před soudem stanout nemůže. Podle jiných by to ale nedávalo smysl; zákon totiž umožňuje odsouzeného velezrádce potrestat konfiskací prezidentské výsluhy i ztrátou možnosti prezidentský úřad znovu nabýt. A diví se vlastně vůbec někdo? Ta skupina senátorů, která tuto žalobu podávala totiž jenom zahájila proces zviditelňování ve vyvolané  hysterii. Obrana práva? Ale houby. čirý populismus, už jen proto že k původní amnestii přidávali další a další báchorky. Doufejme, že ústavní soud se vzpamatuje a co nejdřív senátorům vzkáže, že to co podali není vzhledem ke kvalitě papíru vhodné ani jednomu prozaickému hygienickému úkonu. Nu a po obvyklém úvodu šup ke skvělým titulkům.

A  u Hooka napsali: Novej Taťka Miuoš měl takový jako přání, že by se udělaly plošný majetkový přiznání, což nám vod Hooka přišlo celkem na klid, protože naše majetkový přiznání jsou čtyři řádky, z toho na třech je datum, místo a podpis, jelikož máme totální hovno, tedy majetek přímo úměrný našim příjmům, akorát že nebude nic, protože poslanci to nechtěj a Marek Benda a Petr Gazdík, z nichž jeden je totální debil a druhej taky znamenitej intelektuál řekli, že majetkový přiznání jsou naprosto k hovnu, protože jasně, von má jachtu a barák na Seychelech, k tomu příjem na hranici životního minima a jo, asi to není úplně v cajku, ale de vo to, že všechny nařízení stejně lidi vobejdou, protože nepodceňovat lidi, vono se totiž dolních deset milionů v naší zemi sice tváří jak stádo retardovanejch telat, ale myslí jim to moc...

A zprávy o počasí: Tak prý se bude nad našim územím vlnit frontální rozhraní, oddělující studený vzduch na severu od teplejšího na jihu. Překládám si to tak, že fakt přijde kosa a zejména  mužské pohlaví bude tudíž ohrožováno smrtící chorobou to jest rýmou. To je ten stav, kdy vám z nosu teče jak ženichovi z oného. K tomu hrozí polámání hnát, protože navíc bude padat cosi co bude mrznout. Vrány na zahradě sundaly holínky a přitáhly si válenky.  A k tomu sněžení prosím klid. Brusel prý na přerozdělování sněhových srážek usilovně pracuje.

A z mého života: Rakouskou banku do níž mi pan Drábek posílá důchod koupili Rusáci. Začali tím, že zákaznické prostory zgruntu předělali což jistě nebylo za kačku. Udělali to sice hezky, akorát se obávám, že budu jeden z těch co si to zaplatí z poplatků. Protože platit za výběr i vklad  hotovosti 60 kaček se bance jistě vyplatí. Tož, šel bych jinam. Akorát jak tak koukám, jsou stejní banksteři skoro všude. A tak bych se rád zeptal autorů jakýhosi pitomýho výzkumu kteří přišli na to, že český důchodce se má lepší jak americký, jestli se při tom výzkumu náhodou nepraštili do hlavy. Protože kromě poplatků mi stouplo i SIPO a poplatky UPC díky DPH kterou nám nahodila vytuněná pravicová vláda. Kdyby mi všechno stoupalo jak náklady cítil bych se tak nějak mladší. A protože jsem dostal pozvánku na besedu s Petrem Nečasem, už vím, co se ho zeptám.

A na Fejsbůku napsali:

A na závěr něco veselého  :
 


A to je dneska všecko.


Vloženo: 12. 3. 2013, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)