Hlody středeční aneb miluji naše média


 Velká diskuze na téma zrušení lustračního zákona, který předkládají bývalí bolševici. Co dodat. Snad nejlépe to vyjádřil historik Žáček: Zrušit lustrační zákon? Kdo by pak vyhrál revoluci? Tak jistě. Jeho zrušením bychom otevřeli cestu konfidentům minulého režimu zpět do vysokých funkcí.
 Lustrační zákon schválilo někdejší Federální shromáždění v říjnu 1991. Norma měla ochránit nově utvářející se instituce před vlivem pracovníků výrazně spjatých s Husákovým režimem, ať už se jednalo o tajemníky KSČ, členy Lidových milicí, absolventy bezpečnostních školení v Sovětském svazu nebo příslušníky StB a jejich evidované spolupracovníky. A ti tu stále jsou a derou se k moci.  Sebejistá KSČM, jasný nástupce zprofanované KSČ hraje s vydatnou pomocí ČSSD významnou roli v parlamentu i mimo něj a chová se, jako by naše dějiny začínaly rokem 1990. A ostatní tzv. standardní politické strany dělají za vydatné pomoci mediokracie co se dá, aby nas....tolicovali kde koho. Kauza stíhá kauzu. Všeobecný povyk skrývající se pod sjednocujícím slovem korupce nahrává rudým i narudlým kapitánům našeho průmyslu, šíbrům v policii, soudech, školství, kteří se nám tiše a potutelně posmívají. Jistě, nelze nevidět současné  politické odporné manévry uvnitř stran i mezi nimi, kdy se hádá každý s každým a zlodějské kauzy vyskakují denně jako čertík ze škatulky. Vidím to jako velmi  nebezpečné  s možností  nedozírných následků. Nahrává to oranžovo-rudým populistům  rozdmýchávajících averzi lidí vůči systému. Protože lidi jsou prostě takoví. Nelíbí se nám např. moc práce, nedostatek peněz, bohatí lidé, platit za dopravu, za doktora, v obchodě. Nelíbí se nám poslouchat šéfy, učitele. Nelíbí se nám nájemné, živit své děti, chodit do práce vůbec. Nelíbí se nám politici, protože symbolem doby se stalo tvrzení, že všichni kradou. A v mnoha případech je to asi bohužel pravda. Takže volíme ty, co slíbí zkrácení pracovní doby, hodně placeného volna, vysoké mzdy, zdanění bohatých, dotované jízdné, zdravotnictví zdarma, zákoník práce,který posílí práva pracujících, regulované nájemné nafurt, porodné, přídavky na děti několikanásobné, podpory v nezaměstnanosti . A máme to doma. Nenechme se nachytat škodolibou narudlou propagandou. Abychom nevrátili budoucnost této země zpět před rok 1989. Vykašleme se na všechny ty hlasatele zářných zítřků, protože nejsou jiní než ti bývalí vůdcové. Jenom se vezou na vlně nasrání které pomáhají rozdmýchávat pomocí obskurních spolků které rostou jako houby po dešti. Nevěřte apologetům spadlým z nebe. Jde jim o totéž co těm současným šéfům. O moc a o peníze. A nechme spolupracovníky STB odpočívat mimo dění. Protože v jejich angažovanosti se skrývají rudí vlci v rouše beránčím. Opravdu chceme pevnou ruku rudocha? No a to by stačilo a pár obvyklých titulků.
 
 
A zprávy o počasí: Prognóza počasí je taková jarní. Od Maďarska má sice sněžit, ale o víkendu má pršet a být až 17. Asi se zase zasukovaly izobary, což jsou čáry, které prý se nikdy neprotnou. Pavouk na to kouká a ptá se co je jaro. Vzhledem k tomu, že je většinou zalezlej pod květináčem a kouká, jestli okolo nejde žrádlo, je mu tato informace na prd. Ale aby neřekl, našel jsem mu názorný obrázek, jak takový přicházející jaro vypadá. Nechtěl tomu věřit. Je to jeho problém.  
 
A z mého života: Z pozorování ČT jsem usoudil, že návštěvníci ze země Hamleta zbourají asi Prahu. Opravdu si myslí ČT, že za své peníze jsem zvědav na do zblbnutí opakovanou informaci o ožralých dánských studentech? Také jsem byl pověřen nákupem. U pokladden byla fronta jak za komančů na mandarinky. Usoudil jsem, že ten národ je vážně zbídačený jak tvrdí propaganda, protože někteří sotva tlačili narvané vozíky. Taky jsem pochopil Andrejovu snahu zrušit dovoz potravin z Polska. Protože kdoví z čeho dělají tenhle sýr.  
 
A na Fejsbůku napsali:
 
 
A něco veselého nakonec:
 
A fór na konec: Paní Žížalková navštíví svého gynekologa. Ten ji prohlédne, starostlivě svraští čelo, a zakáže jí na tři měsíce intimní styky. Po jejím odchodu se ptá sestřička: 
"To je to s tou Žížalkovou tak vážné?" 
"To ne,… ale předbíhá v samoobsluze." 
 
A to je dneska všecko.

Vloženo: 11. 2. 2014, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)