Hlody úterní aneb miluji naše média


Tak to si Křeček dovolil hodně. Vyslovil názor. A demokratka, bývalá disidentka ve funkci ombudsmáňa ho sprdla na tři doby aby držel zobák. Ponechme stranou, jestli měl recht nebo neměl. O to tu nejde.
Tady jde o to, že mu někdo zakazuje vyslovit vlastní názor ve věci, která se činnosti ombudsmana vůbec netýká. Zjevně paní ombudsmáňa nezapře své kořeny. Vyrůstala totiž v rodině komunisty, což v sobě zjevně nezapře. Její cenzorský naturel už jednou propukl, když se vyslovila pro cenzuru internetu. Pravila hlasem pevným: „Společnost je hodně frustrovaná a bohužel se vybíjí velmi nevhodným způsobem. Například nechápu, že neexistuje žádný dostatečně účinný mechanismus kontroly příspěvků k diskusím na internetu. Komentáře by měly být regulovány a ty nevhodné smazány.“ Možná je tato kauza jenom takový pšouk. Možná je to ale ukázka smýšlení, kdy by každému s jiným názorem nasadila náhubek. Ona sama z piedestalu své funkce rozhodne, kdo smí mít jaký názor a nejlépe když to bude názor její. Měla by si uvědomit, že jejím úkolem je dozor nad státnímy orgány, nikoliv nad myšlením lidí. Jinak máme v její osobě místo ombudsmana levicovou politickou aktivistku omezující lidská práva. Vypadá to, že paní Šabatová, která ani nerozezná věk a pohlaví dítěte, rozčílila i fejsbůkové fantoma , sluníčkového Zdendu Š., který napsal: Venku se na nás směje sluníčko. Za chvíli na setkání poslanců a senátorů za Jihomoravský kraj s hejtmanem Michalem Haškem do Brna. Zdá se, že nám začíná "úřadovat" paní ombudsmanka. Místo osobního napadání svého zástupce, který mimochodem je stejně jako ona zvolen Parlamentem a neprošel s odřenýma ušima o jeden hlas, by se měla začít věnovat rozsáhlé agendě, která na ni na úřadě čeká. Trochu se spletla. Její zástupce není její podřízený ale partner ve vedení úřadu. Tak paní ombudsmanko s chutí do řešení problémů občanů a zapomeňte na své ukřivděné ego. Odpoledne se uvidíme v Prostějově. Náměty na další setkání mi můžete posílat už teď. Hezký sluníčkový den.
Konstatuji, že poprvé se Zdendou souhlasím. A situaci jako vždy trefně ztvárnil aTeo ve své koláži Vyjednavač. Napsal:
Blábolivý socialista Stanislav Křeček by se mohl rozpomenout na oblíbený bonmot z éry rozvinutého socialismu, jehož závěr zní: No a když mluvíš, píšeš a podepisuješ se, tak se nediv... A standardně pár titulků.

 

A zprávy o počasí: Nejbližší dny prý budou jarní. Na zahradě leze cosi ze země. a ráno venku řvou ptáci. Bestie mi podělali podkrovní okno. Vypadá to, že nastal čas přezout gumy. Pavouk se ptal co je to guma. Trochu jsem ho zmátl.

 

 

A z mého života: Dospěl jsem k poznání, že moderní léky jsou hotový zázrak. Díky nim se žena s chřipkou může postarat o muže s rýmou. Tak jsem ji požádal o dobrý silný kuřecí vývar. Prý neví, kde sehnat kuře.

A na Fejsbůku napsali:

A něco veselého nakonec:
 

A fór na konec: V restauraci se manželka potřísní kečupem.
Rozhořčeně říká manželovi "Podívej, vypadám jak prase..."
Manžel jen suše odvětí "Jo a ještě ses pobryndala kečupem...."

A to je dneska všecko.


Vloženo: 25. 2. 2014, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)