Hlody středeční 17.9 aneb miluji naše média


Občanští aktivisté strkají nos, kam nemají, napsal  Jiří Janeček, předseda Občanské konzervativní strany. Česká pobočka Transparency International se na něj obrátila se žádostí o informace, jak je financována volební kampaň Občanské konzervativní strany v komunálních volbách 2014 na jejího předsedu.Předseda se zabejčil, protože podle jeho slov s tímto samozvaným spolkem nehodlá spolupracovat ani v tomto, ani v žádném jiném případě. Proto jim také nepošlu ani čárku, pravil. A dodal. Pokud vás zajímá, co mne k mému rozhodnutí vede, pak prosím, je tady pro vás následující vysvětlení. Co je Transparency International? Pokud si otevřeme internetové stránky tohoto honosně nazvaného ansámblu, narazíme na následující prohlášení: „Jsme nevládní neziskovou organizací.“ Hohó, a co to znamená? Stačí se podívat do obchodního rejstříku a zjistíme, že Transparency International je zcela obyčejná obecně prospěšná společnost. Nic víc, nic méně. Tedy něco jako například Zkrášlovací spolek baráčníků v Dolní Lhotě (omlouvám se baráčníkům, pokud se jich toto srovnání dotklo). Dále se z webu Transparency International dozvíme, že „od roku 1993 se rozrostla na více než 100 národních poboček“. Dobrá, takže něco jako nadnárodní korporace? V tom případě ale nic moc, kam se hrabou třeba na McDonald´s. Jinými slovy tedy před sebou máme nepříliš úspěšný globalizovaný nikým nevolený spolek amatérských aktivistů. To vše bez jakéhokoliv zákonného zmocnění, na jehož základě by jim kdokoliv musel předávat jakékoliv informace. Kdo stojí za Transparency International?
Pro osvěžení paměti připomeňme, kdo jsou lidé stojící za českou pobočkou Transparency International.
1) Václav Láska, bývalý policista, který českou pobočku Transparency International zakládal a stál v čele její správní rady, byl později šéfem divize bezpečnostní agentury ABL
2) Adriana Krnáčová, bývalá ředitelka české pobočky Transparency International je volební lídr na primátor v hl.m. Prahy za hnutí ANO
3) David Ondračka, současný ředitel české pobočky Transparency International, byl při vyjednávání o vládě jedním z kandidátů na ministra vnitra
Neboli českou pobočku Transparency International od začátku ovládají lidé, kteří jsou v střetu zájmů. Tato organizace dlouhodobě poškozovala ČR tvrzením, že čeští politici jsou jedni z nejzkorumpovanější a tím připravovala půdu pro tzv. zachránce a spasitele. Z čehož lze učinit závěr. Doufejme, že Česká republika je stále ještě zemí, kde vládne právo a nikoliv samozvaní aktivisté. Tím, že se podobné aktivistické spolky domáhají interních informací jako „výpalného“ s tím, že v opačném případě budou stranu skandalizovat, se nenechme zastrašit.
Nezdá se vám ostatně, že je tu čím dál tím víc obskurních spolků, které nedělají politiku přímo, ale hrají si na páchání veřejného dobra?
A mezitím co je budete počítat, koukneme na titulky.

A zprávy o počasí: Prý se sem hrne tlaková výše. Nevím co to znamená, ale při pohledu na ajfounovou appku to vypadá, že si vytáhnu sandály. Na Meteopresu psali, že po ránu máme počítat s mlhami nebo nízkou oblačností. Dále psali.  Index oblékání: střední až nízký,  UV index: nízký,  Index deště: nízký,  Pocitová teplota: shodná, Materiál: přírodní i umělá vlákna. Pavouk se ptal,  co to znamená. Jelikož sám neví, řekl jsem mu, že to bude asi stát za hovno, protože to říkala sousedova rosnička. 

A z mého života: Pozoruji na FB hádky o Ukrajině. Jedni fandí Putinovi, druzí těm pomatencům z EU. Ptali se mne, co na to říkám. Tak jsem si vzpomněl, jak jsem jednou byl v Moskvě jako člen delegace magistrátu a ty svině mě 3 večery po sobě zlili vodkou jak dobytek. Hajzli jsou to. Také mne zaujalo volební heslo "Konec píchání na ulici" . Pak jsem zjistil, že jde o narkomany. Co je však nejdůležitější, je změna priorit obyvatel. Lidé se začínají ve svých myslích připravovat na chladné období roku a ženy hnány tímto faktem podvědomě mění své sexuální preference. V období léta pokukovaly po vysportovaných hubeňourech hrajících plážový volejbal, hošících s plnovousem, asymetrickým účesem a nacpaných v slim džínách a jiných rachitických typech. Příroda už do genetické informace každé ženy zakódovala sdělení, že výše zmíněné typy mužů špatně hřejí, a proto nastávají žně chlupatým medvídkům s drobnou nadváhou. Takže možná mám šanci.
Ptal jsem se v odd. zeleniny, kde mají ta jablka za 6,- jak sliboval ministr zemědělství. Dívali se na mne jak na vola. Pěkně děkuji pane ministře. Jo a Andrej se vyslovil pro trest smrti. ANO, bude líp.

A na Fejsbůku napsali:

A něco veselého - prý láska :  
 

A fór na konec: Slečny hrají golf. Jedné z nich se povede dlouhý odpal, ale když se míček blíží k zemi, slečna ztuhne.  Trefila se totiž přesně do čtveřice pánů, hrajících na vedlejší jamce.  A vskutku: jednoho z nich míček zasáhne a chlápek se zhroutí k zemi  zkroucený, s rukama vraženýma do rozkroku.  Slečna neváhá a vyběhne situaci nějak napravit.  Chlap tam leží, heká bolestí, slečna mu nabízí pomoc.  On chvíli odmítá, ale slečna ho přesvědčuje, že je fyzioterapeutka a tudíž se vyzná.  Postižený rezignuje, slečna mu zvedne ruce, rozepne poklopec a začne oběma rukama masírovat.  Po pár minutách se ptá, jak se pán cítí.  On odpovídá: "Jo, jo, je to paráda, hrozně příjemné, jen ten trefený palec na ruce mě pořád bolí jak sviňa."

A to je dneska všecko.


Vloženo: 18. 9. 2014, autor: Petr Paulczynski (petr@paulczynski.cz)