Petr Paulczyňski: homepage

Tak do toho šlápni...

..ať vidíš kousek světa, zpívá Wabi Daněk v Rose na kolejích. Já ale tuhle při venčení vlastního psa jsem do toho šlápl, ale místo kousku světa jsem uviděl na podrážce hovno.

Používám zde toto slovo (spisovné), protože šlápl jsem do exkrementu nedává představu dramatičnosti popsaného děje. A taky bych chtěl vidět toho intelektuála, který když do "toho" šlápne použije slovo exkrement. Uvedené šlápnutí mne přivedlo k napsání této krátké úvahy, aniž by mne k tomu redakce blogu musela vyzývat.

Úvaha je o tom, že jsou dva druhy pejskařů. Ukáznění, kteří s sebou nosí sáček do něhož výsledný produkt metamorfozy poživatin svého miláčka seberou a na ty neukázněné, kteří se tváří, že výrobek svého miláčka nevidí a od místa činu prchají. A to i v místech, v nichž obec vybrané poplatky za držení psa vrací v podobě specielních košů se sáčky.

Pod dojmem hlubokého zážitku z odstraňování našlápnutého produktu jsem si řekl, že začnu pozorovat chování majitelů čtyřnohých miláčků spojené s převýchovou těch neukázněných. Přitom jsem zjistil, že tito jedinci kromě své neukázněnosti jsou rovněž povětšinou agresivní, neboť kromě toho že odmítají sbírat, při upozornění na tento fakt mi ještě udělují různá expresivní adjektiva, pričemž "vyser si voko" patří k těm nejjemnějším. Protože moje váha a výška mi většinou dává  výhodu fyzické převahy, zvažoval jsem, že bych takového agresivního "nesbírače" ztrestal sám.

Až to za mne nakonec za mne vyřešil náš Obama, což je boxer zvící váhy cca 45 kg. Zvýšená hlasitost hlasů ho přiměla k pozornosti a namísto spoluobčanovu psu co právě podělal chodník, začal věnovat pozornost jeho pánečkovi. S temným vrčením přikročil k prasákovi co to lejno nechtěl sebrat a zblízka se začal věnovat jeho lýtkům. Na moji otázku, zda mám svému cvičenému psovi dát pokyn "trhej" agresivní spoluobčan  už neodpověděl, ale zrychleným přesunem si šel utrhnout "obecní" sáček a světe div se, produkt po svém psovi sebral. Přidal jsem k tomu ponaučení, že příště už se ptát nebudu.

A tak se náš Obama zasloužil, že v naší čtvrti bude denně nejméně o jedno hovno míň. Vidíte. A pak by někdo řekl blbej pes.

Psáno pro blog.iDnes.cz


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1675x, známka: 2.8
Kategorie: Z mého života
online: 16
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist