Petr Paulczyňski: homepage

Hlody pondělní aneb miluji naše média

Tak se nám zvolení zástupci pustili do díla. Bohouš nasadil laťku vysoko. Prý chce šéfa parlamentu, ministra financí a dokonce vnitro.  Pak se sešli u Andreje v sokolovně a tam mu Andrej nechal akorát toho šéfa parlamentu


 Finance prý budou patřit ANO. Poté se společně vyfotili. Tváří se u toho jak vidno zříti jakoby jim spadly hračky do kanálu. Přesně takhle si představuju optimistické, sympatické, vizionářské vůdce a tahouny moderního státu!  Tak optimistické výrazy už jsem dlouho neviděl. Andrej už asi přemýšlel, jak si vezme i vnitro a Bohouš chce tak moc být premiér, že to vezme i kdyby mu zbylo jen zemědělství s Haškem.  A na Hradě na vozíku číhá na ránu Miuoš. Tak se ptám, kdy budou nový volby? A v neděli na Partii tu ránu Bohouš dostal. Dal mu ji Andrej, který navrhl, že si to vnitro vezmou. A navrhl šéfa TI Davida Ondračku. Tak toho bude Bohouš těžko zpochybňovat. Dobře to komentoval Jan Zahradil: "Fakt nehodlám vytahovat králíky z klobouku, ostatně jsme v opozici. Ale měl by to být politik s politickou odpovědností, ne občanský aktivista. To je zásadní úkrok stranou od principu parlamentní demokracie. V Británii nemůže být ve vládě nikdo, kdo nemá parlamentní mandát. My jsme si navykli na úřednické vlády už natolik, že je snad považujeme za permanentní řešení." Klausovy nejčernější vize o NGOismu se naplňují v praxi. Babiš navrhuje Ondráčku na ministra vnitra. Co je na tom špatně? V demokracii je normální za něco a někam kandidovat, vyhrát a pak vládnout. Nikoli nikam nekandidovat, nevyhrát a vládnout, komentoval pro změnu Petr Štěpánek. Proč se furt všichni o to MV perou? Vždyť podstatnou náplň práce MV tvoří civilně správní úsek a ne nějaké policejní manévry. Pak se divíme, co nám páše taková Česká pošta, státní podnik řízená právě tím MV. Nejvíc se mi líbila obligátní otázka Václava Moravce, o čem se bude příští týden mluvit.  No přece o tom co řekl Babiš na Primě ty vole. No a my skočíme na titulky.

 • Ondráčka: Na vnitru nikomu protikorupční stafáž dělat nebudu. David Ondráčka se zatím do křesla ministra vnitra nijak nehrne. Nabídku od Andreje Babiše dostal, celá věc je ale podle něj velmi předčasná. Chápe to ale jako příležitost prosadit protikorupční zákony a změnit poměry v Česká republice. Prioritami jsou reforma státní správy, třeba zákon o státní službě, financování politických stran a změna hospodaření státních firem. To je pro tuto republiku totální priorita. Kromě toho je naprosto zásadní pracovat s policií tak, aby skutečně byla schopna maximálně profesionálně plnit věci, které se od ní čekají. To znamená vyšetřovat hospodářskou kriminalitu a korupci.
  No prosím. Když Klaus vymyslel termín NGOismus, byl popliván. A jak se teda jmenuje to, když aktivista spolku s podivným financováním je ač nezvolen nominován na ministra? Asi u nás stačí být aktivistou. A tak aktivisté, hlaste se! Ministerské posty čekají. Již obsazené rezorty jsou: vnitro: pan Ondračka (kvalifikace Transparency International, dovednost: umí podat trestní oznámení), kultura: pan Holan (kvalifikace Brnění, bojovník proti hazardu, původně měl jít na finance, ale protože je s ním legrace vystřídá baviče Balvína), zdravotnictví: Olejár (kvalifikace Svaz pacientů, konkrétně zastupuje pacienty s chybějící polovinou mozku, výhoda: člen ČSSD), doprava: Někdo ze sdružení Automat (ještě nevědí, kdo to bude, ale program je jasný: nejprve pro auta zavřou nábřeží všech měst a potom i dálnici D1 - stane se největší cyklostezkou na světě). atd. A kam nás dovedou? Viz dokumentační obrázek.
 • Sněmovna připadne ČSSD, ministerstvo financí Babišovi, hlásaly titulky ještě před nedělí. Tak mne napadlo, jestli zbystřil pan Ištvan. To je přece rozdělování trafik, ne? A že Slávek pustil finance? Tak to je Jenda "velká kapsa" Mládek je fp*deli. Dále prý bude následovat souboj Zao-ce-tung vs. Stropnický o Černínský palác. Honza Zahradil navrhuje, aby se o tom rozhodlo  v jejich debatě u Václava Moravce s následným televizním hlasováním diváků. A co si asi tak mysleli po první schůzce členové vyjednávacího týmu?
 • A jeden z Brna. Onderka bude příští rok potřetí kandidovat na primátora Brna. Rozhodli o tom v sobotu delegáti konference ČSSD Brno-město. Onderku opětovně zvolili také předsedou brněnské organizace ČSSD.  Při volbě předsedy brněnské ČSSD neměl protikandidáta. Svůj hlas mu dalo 124 z celkem 140 přítomných delegátů. Při následné volbě lídra kandidátky do komunálních voleb dostal 116 hlasů.
  Tak nevím, jestli to není nějaký vzkaz brněnské ČSSD Slávkovi. Akorát diskuze pod touto zprávou na idnesu je tak justá, že by si ji Roman asi za rámeček nedal. Nejslušnější asi je přirovnání k pověstné dominantě Náměstí Svobody.
 • A jeden z Ostravy. Romové z Ostravy odmítli pracovat, museli opustit městské byty. Výplatu mezi 13 až 16 tisíci korunami hrubého mohli brát ostravští dlouhodobě nezaměstnaní Romové, pokud by vzali práci v těžkém strojírenství, sociálních službách a ve stavebnictví. Tu jim během letošního roku zajistilo město Ostrava.  Bylo jim to ale málo, nastoupit do práce odmítli. Ostrava proto udělala razantní krok a čtyři romské rodiny z programu vyškrtla, dvě z nich i musely opustit městský byt.
  "Není to rasýzmus, nutit pracovat za normální mzdu?", ptá se kamarádka na FB. Na tomto příkladu prý je jasně vidět o co jim jde a jak přemýšlejí. Legální zaměstnání za 16000,- Kč se základním vzděláním, což nená mnohokrát ani středoškolák, prostě nechtěli. Chtějí dávky od státu, žádné vstávání každý den do práce, a občas si na černo přivydělat, tedy parazitovat. Tak nevím, jak je to s tím transparentem na obrázku.
 • A ještě jednou Halík. Český knižní trh si zvykl na to, že každý rok před Vánoci vychází kniha Tomáše Halíka, kterou pak zájemci o plytké filosofování a lacinou spiritualitu naleznou pod stromečkem. Takový už je trh: lidé chtějí Harryho Pottera, dostanou Harryho Pottera, chtějí Halíka, dostanou Halíka. V souvislosti s Halíkovými knihami je zajímavá jiná věc – nejde totiž jen o komerční meditace na různá témata, ale podle prof. Halíka jde zároveň i o odborné knihy. Daniel Solis napsal v reakci na Halíkovo kádrování dopis rektoru Univerzity Karlovy, v němž mimo jiné žádá uvést na pravou míru, jak je to s Halíkovou profesurou na UK, když je zřejmé, že Halík kromě svých upovídaných meditačních knih, které slouží jako vánoční dárky, nevykazuje žádnou publikační činnost. Když nahlédneme do Rejstříku informací o výsledcích (dále RIV), v Hodnocení za rok 2012 (nejedná se o publikace napsané v roce 2012, ale v roce 2012 hodnocené, hodnocení za rok 2012 tedy obsahuje nejkompletnější informace o publikační činnosti dané osoby), nalezneme u Tomáše Halíka 14 výsledků z toho 3 kapitoly v monografii, 1 časopisecký článek v pochybném periodiku (Dingir) a 10 odborných knih. Problémem je, že knihy, které Halík v RIVu uvádí, nejsou žádné odborné knihy, ale jeho vánoční meditační knížky. Halík tedy pro svoji katedru svými vánočními knížkami získal 600 000 Kč z peněz daňových poplatníků. Je vidět, že Halík se vyplatí. Tedy jak komu. Nakladatelům a Univerzitě Karlově určitě. Méně pak české vědě a daňovým poplatníkům.
 • A dva krátké z Afriky. V souladu s požadavky lidu se vláda Angoly rozhodla učinit předběžná opatření a zakázat muslimskou víru, kterou nepokládá za náboženství, ale za KULT. Vláda sleduje, jak se muslimové v jiných afrických zemích chovají ke křesťanům, a učinila kroky, aby se totéž nemohlo stát v Angole." Muslimové žijící v hlavním městě Luandě šokováni, když zjistili, že úřady nechaly bez oznámení zbourat mešitu ve čtvrti Zango. Luandský guvernér Bento oznámil v rozhlasovém projevu, že muslimové nejsou v Angole vítáni a že vláda Angoly nepovolí výstavbu žádných mešit ...
  Tak teď už jen čekám, jestli je hoši z Brusele nenechají humanitárně bombardovat.
 • Mugabe přikázal cizincům, aby předali firmy černým Zimbabwanům. Prezident Robert Mugabe jim na to dal pouhý měsíc, uvedly servery BBC a The Times. Cizí majitelé firem se jich mají sami vzdát, nebo je k tomu vláda donutí. Podle BBC mají být po 1. lednu dokonce zatčeni. Byli vytipováni Zimbabwané, kteří převezmou firmy, aby nenastal nedostatek zboží.
  Tak teď už jen čekám, jestli je hoši z Brusele nenechají humanitárně bombardovat.
 • A trocha bulváru:  Vojáci hledali infrakamerou teroristy, natočili tři muže při sexu s kozou. Kamery s infračerveným viděním v Afghánistánu míří obvykle proti teroristům, ale někdy se jim povede zachytit i jiné výjevy. Tuhle prý podle videa na TN.cz odhalili, kterak se tři muži vystřídali na koze. Komentář zněl, že nebohá koza, na níž se muži uspokojovali se bránila, ale muži ji pevně svírali za zadní nohy. Taková blbost. Přece každý bača ví, že se musí dávat zadní nohy do holínek. Ostatně, v těchto krajích asi je ta náklonnost vzájemná.

A zprávy o počasí: Pavouk celý vystrašený se dotazuje, co je to ta arktická zima co předpovídají. Vysvětlil jsem mu, že to je zima kdy v Rusku zamrzne vodka. Zas nevěděl, co je to vodka. Je s ním těžká řeč. Náš pes mu vysvětlil, že to je taková zima, kdy se v zatáčce zlomí i sibiřský pes. Ovšem úžasní absolventi našich humanitárních škol psali, že "V neděli do Česka dorazí arktická zima, teploty klesnou na nulu". Až to klesne na minus deset, bude to asi podle našich pisálků doba ledová. Jo a taky prej nasněží. To bychom mohli někam vyrazit. 
                                                                                                                                  
A z mého života: V sobotu jsem měl dilema. Koukat na tanečky, nebo na Slavíka? Problém se vyřešil sám. Po sežrání dvou plátků domácího sulcu jsem usnul. A tak jsem přišel o Agátu bez podprsenky, Jandovou s nadupaným dekoltem a Čtvrtníčkovu holou zadnici. A u tanečků jsem zachytil akorát jak říkal rozhodčí Chlopčík, že měl pan Brzobohatý pěkné postavení. To já mám občas taky. Ale s tím bych asi do telky nešel.

A na Fejsbůku napsali:

 • Ještě jsem se nestačil smířit s tím, že Česká televize dává prostor všem těm Zavadilům, Kellerům, Peheům, Bělohradským a dalším exotům a teď prý budou z obrazovky ČT v rámci jakéhosi pochybného projektu dokonce promlouvat bezdomovci. Nejvíc mě dostalo vysvětlení mluvčí naší/vaší: "ČT je motivována snahou prolamovat stereotypní vnímání lidí vyčleněných ze společnosti a upozorňovat na stále vzrůstající problém bezdomovectví a sociální ohrožení."...Ach jo, jako kdybych slyšel naše odboráře a lidskoprávní aktivisty dotované z EU...Bezdomovci jsou z valné většiny lidské trosky, nuly, ubožáci, kteří neuspěli. Někdy ne vlastní vinou, ale každopádně to nejsou lidé, kteří by byli hodni následování a pozornosti. Všechno ostatní jsou jenom kecy, bláboly a nesmysly...Kdyby se radši ČT soustředila na pozvednutí své vlastní tvorby, zpravodajství a financování. Místo toho plní jakési EU normy z kolonky sociálních projektů....
 • První referendum, které bych prosazoval, je znárodnění Okamurova majetku. Jak si myslíte, že by to skončilo?
 • Jestli mohli být na vnitru Gross a Pecina, tak tam může Babiš poslat téměř koho chce...
 • Zas těm Slovákům nemáme co vyčítat. Oni mají hejtmana nácka, my stalinistu, který chodí na kafe se severokorejským velvyslancem. Obojí je na zvracení, ale je to vůle lidu.
 • Námořní soud nařídil Rusku propustit loď Greenpeace i posádku. Rusko ale hodlá rozsudek ignorovat. Může mi někdo vysvětlit, k čemu je takový soud?
 • Bezdomovci budou v ČT uvádět počasí. Nemohli by nahradit i Drtinovou, Moravce a Jílkovou?
 • Nejsem expert na EU. Ale dokáže nějaký expert dokázat, že s Ukrajinou neutrpěla globálmí porážku? Není čas se zásadně zamyslet nad perspektivou Unie? Do EU jsme vstoupili, protože ji chápeme jako prostor Svobody, Bezpečí a Prosperity.
 • Jenže prosperita nevzniká z hromadění dluhů. Bezpečí nevzniká z podřizování se islamizaci. A svobodu (se kterou to ostatně není kdovíjaké) nám zjevně Ukrajinci (minimálně prozatím) hodili na hlavu...
 •  Plán ČSSD na národní řetězec, který vám nabídne úplně všechno, je zbytečný. V tomto ohledu se už osvědčila Česká pošta.
 • Církvím se vyplatí ročně méně, než je příspěvek na provoz takového národního pokladu jako je Národní divadlo. Tož tak.
 • Když Sobotka vyjedná špatně vládu, je ČSSD do 4 let politicky mrtvá. Když nevyjedná žádnou, je on politicky mrtvý hned.
 • Lidi, zamiloval jsem se!!! Na první pohled!!! A pak, že se člověk v nákupním centru, či obchodu s potravinami neseznámí. Brouzdal jsem mezi regály a v tom ji koutkem oka zahlédl. Krásná, mladá, boky štíhlé, hezky stavěné, pevná hruď. Chvilku jsem otálel, ale nakonec pudy zvítězily nad stydlivým rozumem. Odsrtčil jsem nákupní košík a vrhl se doslova na ni. Mladá, pěkně stavěná stehna. Zatoužil jsem je ochutnat! Nemusel jsem ji přemlouvat, vzdala to bez boje. Už ji mám doma!!!! Půjdu na ni podle mého osobního receptu. Černé pivo, koření a zelenina jako na zvěřinu, žádná hloupá česká klasika jen posolit a do trouby. Kdepak, nechám ji hezky uzrát v lednici dva dny v marinádě a pak .....

A další díl uniklých odposlechů:

A něco veselého:

A fór na konec:  Potká Babiš kouzelného dědečka: "Chcel by som byť ministrom."
Dědeček chvíli přemýšlí, dumá, pak souhlasí a udělá z něj bonsaj.

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2412x, známka: 2.9
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 24
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist