Petr Paulczyňski: homepage

Hlody pondělní aneb miluji naše média

Původně jsem chtěl dnes pauzírovat. A to proto, že ve zdejších krajích jakmile se nakupí víc svátků za sebou, dobere národ zbytek týdne dovolenou, takže čtenářů asi moc nebude, protože co si budeme ševelit, většina to stejně čte v práci.

 Nakonec jsem však pro ty věrné, co by byli zklamáni, něco krátkého vyplodil. Přiměly mě k tomu Moravcoviny v našívaší, to je ten pořad, jehož protagonista si trapně myslí, že určuje o čem se bude příští týden mluvit. Tentokrát to bylo hlavně téma Moravec pátrá, radí informuje. A sláva, konečně nám naševaše s laskavým svolením pana Šlachty ukázala naživo zatčení paní Nagyové, dnes Nečasové. Hezky nám sestříhali jak ve tři ráno zaťukali na vrátka a paní jim otevřela tak nějak oblečená, pyžamo to rozhodně nebylo, nikdo nikam nevtrhl, akorát jí neřekli proč tam lezou, prý se to dozví. Taky jí neřekli kam mají jít spát dcery a co bude se psy. Mě ovšem zajímá spíš kdy nám všem řeknou jak je to s tím zlatem, stamiliony a kmotry, což se  zatím neví. Zato jsme se dozvěděli, že v tom taky jedou Rampula, Moroz a Fiala. Něco mi tu smrdí. Jistá spolumajitelka penzionu, který odmítl občerstvit Miuoše, čelí trestnímu oznámení kvůli podněcování k nenávisti, neb poskytovala slevy selektivně. O tom jsem už psal. Co je na tom nového je, že paní Pallová se při výslechu na policii sice dověděla, kdo na ni to trestní oznámení podal, ale policie jí zakázala to jméno sdělit. Jak je teda možné, že šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta v přímém přenosu zveřejnil jména dalších sprostých podezřelých? Jedna ženská nesmí prozradit bonzáka a tady  letí v přímém přenosu do světa jména ze živého spisu, což je asi normální. A veřejnoprávní TV k tomu promítá záběry ze zatýkání jiné sprosté podezřelé, těsně před tím, než začne soud. Nějak nevidím, co je na tom předmětem veřejného zájmu. Vážně, se smí takové video pouštět do televize? Jak pravil přítel v diskuzi, která se k tomu rozvinula na FB. Výborná práce, možná mají i nějaká videa ze záchodů ve vazbě, jen abychom veřejnost uklidnili, že tam taky vše probíhalo jak mělo. Nedávno unikly fotky ze schůzky pánů Moravce, Šlachty a paní Bradáčové. Všichni kroutili rozumem, co kují. Tak po dnešku by mohlo být jasněji. A tak dáme pár titulků, tak nějak předvánočně málo.

 • Policie zveřejnila záznam ze zatýkání Nagyové. Podle šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu se tak rozhodli, aby učinili přítrž domněnkám o nestandardním postupu policie při zatýkání. Kompletní záznam má podle něj 15 až 20 minut a k dispozici jej dostal i bezpečnostní výbor Poslanecké sněmovny. Česká televize se jej rozhodla odvysílat „s ohledem na veřejný zájem kvůli razantní kritice bývalého premiéra  na adresu policie, že používá metody StB či gestapa“. Nagyová se ptala, zda si může zavolat, to jí však policisté nedovolili. Nabídli jí však, že o nastalé situaci vyrozumějí její dcery. Nagyovou poté vyvedli a byt zapečetili. Zabavili jí také mobilní telefon a doklady.
  Když si vzpomenu na kauzu jistého Kolibříka, co srazil ožralej chodkyni, tak ten si telefonoval o sto šest. Nezdá se vám, že tu něco nehraje?
 • Vláda 8-6-3 domluvena. Andrej Babiš povede finance. Faktický vítěz říjnových voleb Andrej Babiš bude v nové vládě ministrem financí a současně vicepremiérem. Lidovci budou ovládat zemědělství a získají tři křesla. Zbývá překonat výhrady prezidenta Miloše Zemana k některým jménům. V neděli se tak podařilo doplnit jednu z posledních částí tajenky zvané nová vláda. Lídr hnutí ANO Babiš v České televizi potvrdil, že usedne do klíčového křesla správce státních financí. Akorát se ho pan Moravec zapomněl zeptat, kde končí miliardy na dotace biopaliv a kdo je téměř monopolním dodavatelem biosložek pro biopaliva. Ty lány řepky zřejmě naši zemědělci pěstují proto, že milují žlutou barvu.
  No a s tím ministrem to asi bude pravda, protože už byl na hradě s Kosteleckýma uzeninama. Nu což, když už jsme tam měli čerstvý právníky, chemiky a podobná individua, nemůže být hůř. Akorát mi uniká, kde je ODS. Nějak mi chybí k současnému hemžení její hlas. Třeba k programu vlády. Nebo k zahraniční politice. Jak pravila jedna moje přítelkyně: Vážně nemá ODS občanům co sdělit za situace, kdy se tato země evidentně ubírá směrem, kterým žádný rozumně uvažující člověk prostě jít nechce???
 • A jeden neuvěřitelný příběh. Ministerstvo spravedlnosti pořádá konferenci “Genderové dimenze korupce“. Cílem konference je poukázat na ohrožení žen, jakožto zranitelnější části společnosti, korupcí, ale také na hledání účinných genderově specifických metod, které by na jedné straně dokázaly ženy před následky korupce chránit a na straně druhé pomohly korupci potlačit.
  Konečně. To tu chybělo. Euronovořeč zde dospěla až k samotnému vrcholu. Mýlí se všichni, kdo si myslí, že na této konferenci se bude mluvit o nejčastějším případu korupce na světě: o téměř každodenním podplácení mužů jejich manželkami a partnerkami tím nejsilnějším korupčním nástrojem na světě všech dob. Ladislav Jakl se na svém blogu ptá: Vrcholu blbosti bylo dosaženo? Ne, ještě kousek chybí. K dokonalosti chybí ještě malý kousek. Dám jim radu. Příští konferenci ať nazvou „Genderová dimenze korupce v epoše globálních změn klimatu.“ To už nevylepšíte.
 • A trocha bulváru: Překvapivou vítězkou taneční soutěže Stardance se včera v noci stala Anička Polívková. Favoritkou soutěže přitom byla Taťána Kuchařová, která po celou dobu předváděla bezchybné výkony. Proč tedy vyhrála právě ta méně dokonalá? To vám byl na FB šrumec. Sympatie, antipatie a já myslel, že to byla soutěž taneční. Prostě vyhrála sympatická Anička a hnusně dokonalá Miss World byla národem odsunuta. Co na tom, že tančila líp. Úspěšnost se u nás holt nenosí. Už vím, jak by asi dopadaly ty Tomiovy lidový hlasování. Asi jako představa jak má vypadat správný adventní věnec.

A zprávy o počasí: "Příliv teplého vzduchu od jihozápadu ve vyšších vrstvách atmosféry přeruší slabá okluzní fronta postupující přes naše území zvolna k východu. V noci na sobotu začne počasí u nás ovlivňovat tlaková výše postupující přes Alpy k východu." Vím že tomu každej desátej rozumí, ale co my blbí? Pavouk se ptal, jak teda vlastně bude. Tak jsem mu sdělil, že Vánoce budou teplé, že to píší na Meteocentrum. Povídal, že to teda budou mít gay aktivisti asi radost. Je vidět, že je multikulturně na výši. Naštěstí mi sdělil že když teplo, tak má jiné představy.

A z mého života: Že budu v sobotu o půl deváté večer v kuchyni sundavat záclonu, bych před těma 42 rokama, když jsem tu babu sbalil teda neřekl. V neděli byly k obědu čínský nudle. Proč se tomu říká čínský nudle, když je mamuš kupuje u Vietnamců nechápu. Taky jsem našel vtipný obrázek. Občas mi totiž klade uvedenou otázku. Ale mamuš jsem ho neukázal. Obával jsem se, že kdybych jí totok řekl, že bych dostal počuni.

A na Fejsbůku napsali:

 • Přesné vyhodnocení Hyde parku. Takže proti KDU-ČSL se v ČT postupně vyjádřili: jézéďáci, estébáci, fašouni a komunisti.
 • Stát se musí řídit jako firma. Jako moje firma...hádejte, kdo to řekl...
 • Novinářské ptydepe těchto dní. O jiných lidech se píše: byl to děvkař, opilec, nevěrník. O Václavu Havlovi: byl to milovník života. Zajímavé!
 • 24. kongres ODS se vrací tam, kde byla ODS založen, tweetuje ODS. Teď se ještě vrátit k principům na nichž vznikla, já na to.
 • Teď nevím - kam patří fakt, že se EU v podstatě už rozpadá? Je to euroskepticismus, nebo eurorealismus?
 • Myslím, že je na čase požadovat po bruseli další dotace na to, abysme se naučili ty normální dotace správně přerozdělovat
 • Nevíte někdo proč ODS zavile mlčí místo předkládání alternativních stanovisek k programovému prohlášení dohadující se koalice?
 • Tak Menzelovi Donšajni v nominaci na Oskary propadly. To bude v pražské kavárně nářek.
 • Bělobrádek má mít vědu, Herman kulturu, Babiš ministrem financí. Ja teď nevím jestli se smát nebo plakat. Nebo se střelit do hlavy.

A nakonec něco veselého :
 

A fór na konec: Potkali se malý ušní maz, malý zubní kaz a malá poševní kvasinka.
 Malý ušní maz povídá: "Každé ráno se mě snaží dostat taková tyčinka s vatou. Mám co dělat, abych se schoval"
"To nic není," povídá malý zubní kaz. "To já se schovávám každé ráno večer před kartáčkem s pastou".
"To ještě vůbec nic není, " říká malá poševní kvasinka. "Každou noc leze ke mně takové holohlavé čuně, co neví jestli má jít dovnitř, nebo ven, a nakonec mi poblije celý domeček!"
Malý zubní kaz na to: "Ááá tak toho hajzla já znám taky!!!!"

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 3509x, známka: 3
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 53
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist