Petr Paulczyňski: homepage

Hlody pondělní aneb miluji naše média

Týdenní pauza byla vyplněna svátečním lenošením a taky nebylo psát téměř o čem. Snad akorát páně prezidentův projev nebo co to bylo.

Protože do prezidentsky státnické promluvy na něž jsme byli od převratu zvyklí to mělo tak daleko jak holinky k hodinkám i když se oboje natahují. Taky změna z projevu novoročního na povánoční je pěkná volovina. Odkaz na návrat k masarykovské tradici, je taky pouhý pokus o porovnání se s Masarykem. Protože Masaryk nepronášel slovy kolegy Potoczného sebestředné projevy stárnoucího, mocichtivého muže, který je pouze a jen zahleděný do sebe a nenabízí nic jiného, než pohled do nitra svého ega. Kritika svých předchůdců byla taky dost ubohá. Hlavně, že se pochválil podle hesla, že nikdo to neudělá tak odpovědně jako on. Celý projev byl jak se říká jájínkovský. Já, já, já. Všecko co udělal je skvělé. Snad i ty málem pozvracený klenoty. A výhled do budoucnosti žádný. A popis současnosti očima hlavy státu taky kulový. Jediný pozitivum snad jen to, že tentokrát nechtěl popelníček. Dá se říci, že president  utrpěl regulérní záchvat kultu osobnosti. No aklasicky koukneme na pár titulků

 • Zemanův projev: Podle politiků bez vize, podle odborníků narcistní. Především jako bilanční a nekonfliktní hodnotí přední politici čtvrteční vánoční projev prezidenta Miloše Zemana. Některým v něm ale chyběl pohled do budoucnosti. Oslovení mediální odborníci mají naopak Zemanův projev za sebestředný. "Byl to projev velmi osobní, bilancující, sváteční a smířlivý. Možná ale nejsem sám, komu v něm chyběl alespoň náznak pohledu do budoucna," uvedl šéf ČSSD a pravděpodobný příští premiér Bohuslav Sobotka. "Byl to vánoční, nekonfliktní hodnotící projev, který se do sváteční atmosféry hodil," uvedl předseda lidovců Pavel Bělobrádek. Místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek vánoční poselství vůbec nesledoval. "Na druhý svátek vánoční nelze po někom normálním spravedlivě požadovat, aby sledoval politické projevy. Projev pana prezidenta si zítra pečlivě přečtu, a pak ho rád okomentuji," řekl.
  Jeden z komentátorů politické scény pravil ve své glose: Prezident Zeman se opět – jak jinak – mýlí, když vyhlašuje svůj vánoční projev za návrat k masarykovské tradici. Masaryk pouze jednou vyhověl filmařům soukromé společnosti Fox a jeho krátké vánoční sdělení prošlo bez zájmu veřejnosti. Vánoční prezidentský projev je nápadem Edvarda Beneše, který pak převzali Hácha a Tiso.  Jinak lze jeho projev shrnout bonmotem: V USA mají projev o stavu Unie, u nás máme projev o stavu Miloše Zemana…
 • A něco od sousedů. Obnažená aktivistka FEMEN narušila vánoční mši v Německu. Vánoční mše byla hrubě narušena a náboženská komunita hrubě uražena jednáním jedné feministické extremistky z hnutí FEMEN, která v trhla polonahá s pomalovanými prsy v rámci bohoslužby do katedrály svatého Petra v Kolíně na Rýnem. FEMEN jejich vlastními slovy  požadují po vatikánských stařících aby přestali propagovat středověké chiméry. Také požadujeme, aby náboženská dogmata odpovídala modernímu světu a lidským právům.“
  Tak nevím. Asi nejsem dost multikulturně vystajlovaný, ale kdyby něco takového zvrácená sexuální a feministická extremistka prčovedla v muslimské mešitě, tak se nemusí ani policie volat, jelikož na místě by byla zneuctěna, zavražděna a byla by jí uříznutá hlava. Nebo vám vážně hnutí řídící se heslem "dobrý den, kozy ven" přijde normální?
 • Rozhodnuto: Francie v příštím roce uvalí daň na bohaté. Vezme si tři čtvrtiny jejich příjmu. Francouzi, kteří vydělají více než milion eur ročně, budou od příštího roku zatíženi daní z příjmu ve výši 75 %. Rozhodla o tom tamní ústavní rada. Kvůli chystané dani už ze země odešlo několik zámožných lidí.
  Správně! Pouze důslednou likvidací bohatých a úspěšných lze dosáhnout toho, že si všichni lidé budou skutečně rovni. Všichni budou mít stejný hovno. Prý už je načase, aby někdo Frantíkům vysvětlil, že snaha o naplnění hesla "liberté, égalité, fraternité" nepřinesla nikdy nic dobrého ani evropskému kontinentu, ani jim samotným...! Ostatně, jak tak koukám po té EU, nevím, jestli se nám to nemění na RVHP.
 • Sebevražedná atentátnice udeřila na nádraží ve Volgogradu, zabila 18 lidí. Podle ruských úřadů spáchala útok sebevražedná atentátnice tzv. černá vdova. Rusko se léta potýká s povstáním na severním Kavkaze, kde boj vedou zejména islámští radikálové, kteří čas od času udeří i v hloubi Ruska. Islamisté tak ukazují, jakým nebezpečím jsou pro olympiádu.
  Tak nevím. S Ruskem máme své zkušenosti. Ale v boji s globálním islámským terorismem je Moskva náš spojenec. Jsou daleko horší věci na světě, než Putinův režim...Jen jestli to ovšem tak taky bude vidět naše intelektuální kavárna, před kterou když řeknete Putin tak má osypky. Ale v tom vestibulu na fotce by asi být nechtěli.
 • A trocha bulváru: Nebýt toho, že na sebe ředitel TV Barrandov prozradil, že má dalšího potomka, vcelku svátečně klidno.
 • Zato nás bulvár opět poučil. Chytřejší lidé prý víc souloží, fetují a ponocují, protože vědí, že je to dobré! Pokud se vám zdá tahle teorie pochybná, tak málo souložíte, což znamená, že jste hloupí.  Vychází to ze srovnání studentů z nejprestižnějších britských škol v Oxfordu a Cambridge s těmi z obyčejnějších univerzit. Takže pokud máte občas pochybnosti o své inteligenci, začněte víc souložit, fetovat a ponocovat, a třeba to jednou někam dotáhnete!

A zprávy o počasí: Ptal se mne pavouk, jestli nakonec ti klimaalarmisti s tím oteplováním nemají pravdu. Nechtěl si nechat vysvětlit, že to co je venku není jaro. Je to trouba. Na jaře když napadl sníh, se nedivil. Chudáci meteorologové. Jsou z toho jak čtu na meteoserverech zmatení víc než ten pavouk. Pavoukův požadavek abych mu postavil sněhuláka jsem ale splnil akorát materiál je aktuální.

A z mého života: Tak ty svátky nezačaly dobře. Překvapil jsem tělo něčím co už dlouho nezažilo. Dal jsem si 1/4 litrovej hrnek Granka. Ten sehrál nečekanou roli ve stylu noženky utěkajtě lebo vás obarvím na hnědo. Ovšem poté následovalo to co dělá svátky svátkama. Nezřízené obžerství. Největší překvapení bylo, když mamuš prohlásila, že má chuť na velkýho ptáka. To mi udělalo radost. Až do okamžiku kdy mi řekla, že k obědu nachystala krůtu. Asi budu muset přidat do stravy nějaké ovoce. Nejlépe dle vyobrazení. Jinak se nedělo nic, poněvadž díky tomu že mi prdlo v koleně, jsem strávil týden vleže. Proto jsem koukal na telku víc než je obvyklé. Přitom jsem došel k závěru, že ČT je tak impotentní, že už neumí nic jiného než donekonečna opakované, rádoby vtipné normalizační silvestrovské sračky, jak napsal kamarád na FB.

A na Fejsbůku napsali:

 • V Událostech dávali reportáž o pracujících v metru - strojvedoucích - a pak reportáž o mladém klavíristovi, co pěstuje slepice. Viděli jste to taky, nebo mi ten joint nějak nesedl? A nevíte, kterej je rok?
 • Češi si na dárky vypůjčili víc než loni... A pak se někdo diví, že je Zeman prezidentem ?
 • ČT 24 je největším rozesíracím kanálem u nás. Jeho redaktoři to mají v honbě za mediálním koláčem přímo v popisu práce. Kladou dlouhé otázky, ve kterých je obsažen požadovaný názor a nakonec se zeptají zpovídaného na vedlejší bezvýznamnou věc. To je metoda estébáckých výslechů...
 • Přečetl jsem na netu projev našeho prezidenta a dozvěděl se úžasné věci: 
  1. nebude dávat milosti
  2. vyvěsil vlajku EU na Hradě
  3. jmenoval ústavní soudce (BTW: dělá to každej prezident)
  4. část platu dal na dluh
  5. byl zvolenej, tak konec diskuse a už držte hubu.
  Dost málo na masarykovského prezidenta...

A nakonec něco veselého :
 

A fór na konec:
Už vím, že když ke mně do výtahu přistoupí brunetka a prohlásí 'Chci do trojky', správná odpověď není 'Zeptám se manželky'

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 3269x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 53
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist