Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční aneb miluji naše média

 Při volbě tématu jímž uvozuji hlody jsem zavrhl Ukrajinu, byť je jí furt neboli porád všude plno. Ono to tam totiž nějak dopadne bez ohledu na to jak se tady virtuálně pomlátí naši "znalci" velmocenské politiky. 

 
Mnohem více mne zaujala aféra někdejšího profesionálního bonzáka co to dotáhl až na senátora a šéfa státní instituce. Tento šmírák si z veřejného rozpočtu  poslal  malou domů, řečeno jeho slovy "bagatelních" 380.000,- Kč. A tento pán, který křivě obviňoval další osoby a několik let jim s přehledem ničil životy, pravil moudro, že vzhledem k podezřením na korupci, na kterou "upozornil", ušetřil státu spousty peněz a tak vlastně 380 tisíc nic neznamená. Nadačním fondem oceněný gigant (snad  půl milionu, jestli mne paměť neklame), veřejný hrdina z něhož málem upadl na záda i sám velký Kraus, který tyhle exoty zve. Tak tohohle pána docela dobře ohodnotil Mirek Macek ve své glose. „Morální gigant“ Libor Michálek, bojovník proti korupci a rozhazovačným politikům, který to dotáhnul až do senátorského křesla, je stejný vychcánek jako jím kritizovaní politikové a státní zaměstnanci. Přišlo se totiž na to, že si nechal od ministerstva, kde pracoval, zpětně proplatit své studium, celkem 380.000 Kč z našich daní. Je tedy hlavně s podivem, že je něco takového vůbec možné, ale ještě více podivné jsou morální „kvality“ tohoto gigantického trpaslíka. Co je na tom ovšem zajímavé úplně nejvíc je fakt, že o této kauze všichni protikorupční giganti mlčí. Nějak se jim ta ikona vymkla z rukou, že? Apropos, když dostal půl melounu, to si to nemohl zaplatit sám?  A dáme titulky.
 
 • Americký prezident Obama vyslovil v Bruselu "geniální" myšlenku o dovozu zemního plynu nikoli plynovody z Ruska, ale tankery z USA. Tak se na to pojďme podívat, co někdo spočítal. Z Ruska do EU přiteče ročně množství cca 170.000.000.000 m3 zemního plynu. Největší současné existující tankery mají přepravní kapacitu cca 250.000 m3 zemního plynu.  Pokud by se tedy toto množství plynu přepravovalo po moři, odpovídalo by to ekvivalentu cca 680.000 tankerů ročně, tedy vykládce cca 2.000 tankerů denně, tedy cca 1 tanker každou minutu. Přibližná doba plavby na trase USA-EU a zpět + nakládky a vykládky je cca 20 dnů, jeden tanker tedy zvládne na této trase max. cca 18 plaveb za rok. Pro přepravu tohoto množství zemního plynu by tedy bylo nutné postavit flotilu cca 38.000 těchto obřích tankerů. Z výše uvedeného jasně vyplývá, že podobná vize je z oblasti sci-fi a naprosto technicky, logisticky a ekonomicky nerealizovatelná.  Vědomí toho, že v čele země, která se považuje za světovou velmoc, stojí člověk, který zcela vážně vypouští z úst podobné pitomosti, je velmi uklidňující. Už vidím Putina jak se hroutí 
 • Sobotka zatlačil na Babiše: Ať si vybere, jestli bude podnikatel, nebo politik. Řekl v pátek premiér Sobotka na tiskové konferenci. Reagoval tak na kritiku, která se na hlavu ministra financí z ANO snesla od europoslankyně Ingeborg Grässleové. Ta v Praze řekla, že EP sleduje střet zájmů ve vládě s velkou obavou. Babiš by se podle ní měl svých podnikatelských aktivit vzdát. „Z hlediska čistoty by bylo nejlepší, kdyby pan Babiš své podnikatelské aktivity ukončil. Musí si dávat velký pozor na to, aby se nedostal do střetu zájmů, a je logické, že se dotazy na střet zájmů budou objevovat. Nejčistší by bylo, kdyby si vybral, jestli bude podnikatel, nebo politik, a vybral si roli politika,“ řekl Sobotka. Další perlou bylo vystoupení zbraně zvané Al Gajda, která novináře ujistila o tom, že ČSSD hodlá pokračovat v zatím nepříliš úspěšných jednáních s církvemi ohledně snížení náhrad církevních restitucí. 
  Na titulku mne zaujalo, jak Sobotka zatlačil. Doufejme, že se mu u toho nepřihodilo něco nepříjemného. Nechci prorokovat, ale podle Babišovy reakce ať teda Bohouš vyvolá předčasné volby bych řekl, že si s celou ČSSD Andrej vytře pozadí. Ani nevím, jestli je to k smíchu, nebo k pláči. Ovšem pohled na ty dva giganty v záběru z tiskovky hovoří za vše. 
 • Chodci budou muset "svítit". Reflexní doplňky budou povinné, hlásá titulek. Ministerstvo dopravy sepsalo novelu zákona, která přikáže lidem pohybujícím se po setmění na kraji silnice nosit z dálky viditelné reflexní doplňky. Kdo by neměl svítící prvek, dopustil by se přestupku, za který by mohl dostat od policie až dvoutisícovou pokutu. 
  Už zas nám sociální inženýři diktují jak žít podle jejich představ. Už jen čekám, že mi nařídí, že budu muset nosit v rukách blinkry a na bimbasa mi přivěsí lucerničku. S ekožárovičkou samozřejmě. Jak komentoval bloger Laďa Větvička, lze už jen očekávat, že dojde ke značkování srnců, divokých sviní a veverek pomocí odrazových sklíček. Zvířata která neuposlechnou budou pokutována spcielně zřízeným útvarem pro ochranu zvěře.
  PS: Značkováni srnců, divokých sviní a veverek pomocí odrazových sklíček bude podle plánu zahájené od zimní sezony 2016. Zviřata, která neuposlechnou, budu pokutována speciálnim útvarem pro ochranu obyvatel a zvěře. Paroháčům budou natřeny parohy reflexním lakem. Dvounohým též.  obr4paroh
 • A tenhle titulek snad ani komentář nepotřebuje.
 • A nejoblíbenější politik by měl ukončit své podnikání, soudí Sobotka.  Nejpopulárnějším politikem byl v březnu ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. V posledním průzkumu agentury STEM mu svou podporu vyslovilo 62 procent Čechů, premiér Bohuslav Sobotka ale na jeho adresu nešetří kritikou. Pokud se Babiš nevzdá svého podnikání, musí se podle Sobotky vyvarovat střetu zájmů. Nejčistší by proto podle Sobotky bylo, kdyby se Babiš věnoval pouze politice. Andrej, ač ho nemusím, se holohlavovi vysmál a vzkázal mu ať vyvolá předčasné volby. Soudím, že v tom okamžiku se Bohoušovi sevřel svěrač tak, že by ucvakl desítku armovací železo. Druhou stranou mince je fakt, že národ preferuje slovenskýho estébáka s husákovskou češtinou. Myslím, že ona pověstná Hubálkova konstata je chybná. Počet idiotů v populaci bude rozhodně vyšší než Hubálkem stanovená 1/3.
 • A trocha bulváru: Kuchařka Ládi Hrušky byla vyhodnocena expertem jako mrtvé jídlo, zdroj zácpy,žlučníkových záchvatů, plísně, hodnotí kůže a smažáky. Zejména na receptech nenechali experti nit suchou. Děkuji TV Hovna, že servíruje národu tyhle shity. Pravda, ne každý má na tuňáka za osm stovek co jsem tuhle viděl v Makru. Ale že bychom na tom byli tak, aby nám televize v primetimu servírovala sračky, to teda někdo přehnal. Už schází jen hovězí kuře. Asi inovace z vodňan  Obr7hovkure
 
A zprávy o počasí: Vypadá to, že nastal čas květu. V luftě poletují pyly a někteří jedinci mají u nosa sopel jak šráky. Rovněž ptáci ráno řvou jak krávy a ze zahrady smrdí kytky.V odpoledních hodinách lze zahlédnout odvážné sousedky kterak se snaží získat karcinom kůže. I náš pes při venčení pochoduje s čumákem u země a zkoumá zda tudy nešly hárající psí holky. Pavouk se ptal, co je to hárající psí holka. Ŕekl jsem mu ať se zeptá psa. Ten se s ním odmítl bavit, protože musel sledovat z terasy dění u sousedů. Zkrátka jaro je tu. A vypadá to že ani chcát nebude, což mne irituje, protože prý mám zalít magnolii která podezřele schne. Asi tam zaskočím. Doufám, že tam sousedka ještě bude. 
 
A z mého života: Jaro zaznamenal i fejsbůkový fantom Zdenda, který nás oblažil následujícím postem. Sluníčko pěkně prohřívá. Vosy se zaktivizovaly. Ale polední kafíčko na prosluněné zahradě nemá chybu. Tak po dvou týdnech redukční a čistící kůry prvních 5 kilo dole. Těšte se zase na hovory od bazénku. Dnes po ránu tiskovka v Brně. Potom několik zajímavých schůzek s občany na téma pracovních agentur nebo naší ekonomické diplomacie. Ministr zahraničí se mi zatím neozval. A za chvylku se uvidíme v Újezdě u Brna na křtu knihy. Hezký pondělek. Myluji Zdendu. Škoda každé chvylky, kdy nám o sobě něco nenapýše. Těšíme se na bazének. Tam se mišlenkám dařilo. 
 
A na Fejsbůku napsali:
 
 • Olomoučtí žalobci stále nevyřešili, kam podat obžalobu vojenské větve kauzy Nagyová. Co kdyby to zkusili do lampárny na pátým nástupišti.
 • 572 606 800 Kč měsíčně bude potřebovat Marksová Tominová na zvýšení každého důchodu o 200 Kč jen v roce 2015, právě to slíbila v přímém přenosu. Bohužel, jako obvykle neřekla, kde je vezme.
 • "Jak reformovat Evropskou unii? Jateční pistolí!".
 • Odborove prasatko Dufek je nebezpecny idiot. Plosna mesicni dan kazdemu, kdo se o sebe sam stara a od statu nic nechce, je v hitparade kretenismu "politiku" na spicce.
 • Byl vyhozen generální ředitel pošty, a to převážně za to, že pošta provozovala podivnou vedlejší obchodní činnost a připomínala leckde vietnamskou tržnici. Nahrazuje jej náměstek, který léta řídil právě obchodní činnost a je ministrem nazýván krizový manažer. Vítejte v Česku!
 • Obama: Bude-li třeba, nasadíme proti Rusku hospodářské sankce, i kdyby měly Západ poškodit. Kde bere představitel země s armádou a základnami rozlezlými po celé planetě tuhle drzost vážně nevím.
 • Ukrajinští poslanci zbili ředitele televize a přinutili ho podepsat rezignaci. Zajímavý nápad. Což tak vtrhnout na Kavky?
 • bývalý německý kancléř Helmut Schmidt v rozhovoru pro Zeit kromě jiného prohlásil, že Putinovo jednání je naprosto pochopitelné. Sankce označil jako hloupé. a pak má ta společná evropská politika nějak vypadat, že. Pánové vládní zahraniční politici, tak jak to je? Abychom se udrželi v tom hlavním proudu a nepřešlápli.
 • Pamatuju si, jak hodně lidí tvrdilo "Nebudeme volit Šláfenberga, nechceme ve vládě Rakušáka" a pak volili ANO. No tak teď tam maj Maďara a Němku.
 • Disent má v Čechách málem svatozář. Bez něj (rozuměj hlavně Václava Havla) bychom prý tady ještě dnes měli komunismus. Tak já do této plodné diskuze přidám jeden takový milý a hloubavý komentářík jednoho z předních disidentů Petra Uhla:  "...Antikomunismus všech podob považuju za největší pohromu či nemoc dnešní české společnosti..." Co vy na to? Také jste nemocní?
 • Babiš vypověděl 22 smluv na externí právní služby. Ušetřil 4 306 400,- Kč. Tak na těch 150mld co sliboval se ještě teda nadře. On tých dvesto miliárd najde.I kdyby měl nechat Václavák řepkou osít.
 • @PetrHonzejk: Jiří Zimola se vzdal mandátu. Doufám že Ivo Ištvan má odposlechy, z nichž vyplyne, na jakou korupční nabídku kývl.
 
A něco veselého nakonec: 
 
A fór na konec: Manželka připravovala v kuchyni snídani. Vajíčka na měkko a topinky. Měla na sobě jenom krátké tričko ve kterém spává. Když jsem přišel do kuchyně, pravila, že se s ní musím hned pomilovat. Zajásal jsem, objal ji a šel jsem do toho rovnou na lince. Díky, pravila, shrnula triko a pokračovala v práci. Něco mi však nedalo a tak jsem se zeptal. Co to mělo znamenat?
"Porouchala se mi minutka",  pravila.
 
A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2369x, známka: 2.8
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 26
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist