Petr Paulczyňski: homepage

Hlody středeční 23.4 aneb miluji naše média

Při psaní hlodních úvodníků mívám problém volby tématu. Ale dnes ne. Rozhodil mne výrok Petra Fialy v souvislosti s poklesem počtu členů ODS způsobeným nezaplacením příspěvků. To je takový způsob, kdy člen tiše odchází.

Pan předseda pravil, že prý ODS opouštějí kmotři a prospěcháři. A protože patřím k těm, kteří za sebou tiše zavřeli, tak mne tento výrok a nebojím se použít expresivní výraz, nasral, protože nejsem ani jedno. Neodešel jsem ani z jednoho z uvedených důvodů. A tak jsem se rozhodl vyhovět výzvě jednoho politického serveru, abych mu odpověděl na pár otázek stran mého odchodu, ač jsem původně o tom nic psát nechtěl. A tak tady to je.

1) Po 23 letech jste přestal být členem ODS. Proč jste se tak rozhodl, jaké pocity toto rozhodnutí ve Vás provázejí a jaké ohlasy na tento Váš krok máte?

Odpověď je prostá. Strana postupně opustila principy na nichž byla založena a v pokusu o napravení reputace, po výbuchu ve volbách, neslyším nic, co by nasvědčovalo návratu k těmto tezím (příkladně poděbradské artikuly). Ohlasy mám smíšené. Od zařazení do kategorie zbabělého útěku až po naprosté porozumění. Vzhledem k tomu, že jsem až do dnešního dne odchod nijak výrazně nedeklaroval, nemohu vyhodnotit převažující tón reakcí.

2) Co říkáte na případnou výčitku, že opouštíte stranu v těžké chvíli, aniž byste jí pomohl?
Ano, tohle už jsem slyšel. Ale myslím, že jsem za ty roky odpracoval rozhodně více než ti, kteří mi případně odchod do politického důchodu vyčítají. A pak, je čas pro mladé. Přece jenom ve svém věku už mám nárok na odpočinek. A navíc nemám pocit, že by někdo z mého okolí nějak toužil po mých zkušenostech. Je přece tolik vojínů, co v tornistře leští vlastní maršálskou hůl.

3) Jak byste popsal vývoj strany v průběhu porevoluční historie? Roky tranformace, opoziční smlouva, čistá opozice, Topolánkovy roky, Nečasova éra, současnost? Co v jednotlivých etapách strana dělala dobře a v čem selhala?
Tato otázka je předmětem spousty rozborů renomovaných politologů, že je snad zbytečné abych k tomu přidával svůj pohled. Navíc jsem pracoval převážně v komunální sféře a trochu na úrovni poradního orgánu stínového a chvíli i skutečného ministra financí a tam šlo o jiná témata než ryze politická.

4) Kdo může nejvíce za to, že ODS se propadla na hranici volitelnosti?
Tak v tom mám jasno. Všichni. Jedni málo řvali, když jsme uhýbali z principů, druzí proto, že ani to málo řevu neposlouchali a podle hesla "psi brešů ale karavana idě ďalej" nás dotáhli až tam kde jsme. O podílu mediální fronty na sešupu ODS pomlčím. To je příběh sui generis.

5) Jaký podíl na Vašem zklamání z vývoje v ODS má podoba brněnské městské a krajské ODS? Selhali v ní někteří lidé tak, že to pro Vás bylo neúnosné?
O selhání bych si netroufl hovořit. Každý člověk má svá plus i minus. To, že v politických stranách se hraje na různá křídla, není nic nového. Pokud tento souboj má podobu ideologickou, považuji to za přirozené. Pokud ovšem převáží souboj o pozice nad soubojem o ideje, je to začátek cesty z kopce. Vytváření různých afér a tahání různých příběhů ze zákulisí už pak je rovnou cestou do pekla. A že se takové věci v Brně děly a dokonce dodnes dějí, není žádným tajemstvím. A když dojde na použití podpásových útoků, tak je asi volba, zda hrát dál, nebo odejít, jasná.

6) Má Petr Fiala šanci stranu zachránit? Přejete si vlastně, by ODS byla zachráněna?
Můj odchod neznamená, že jsem ODS přestal fandit. S Petrem Fialou jsem nejednou mluvil a je to člověk, který má mou důvěru. Principy na nichž postavil svůj plán obnovy ODS jsou dobré. Jenom by se mohl rozhlédnout, jestli Ti co mu radí jsou vyladěni na stejnou strunu. Struktura zájmů jednotlivců se nemusí totiž vždy krýt s politologickou teorií.

7) Jako pravicové strany se ve sněmovně deklarují TOP 09 a Babišovo ANO. Co si o těchto subjektech myslíte?
Pravicovost TOP09 je mýtus. Ekonomické kroky reforem Nečasovy vlády řízené ve skutečnosti minfin Kalouskem bych rozhodně pravicovými nenazval. A Babišovo ANO zatím předvádí směsku humoru a melodií, takže o zařazení na pravici bych rozhodně nemluvil. Vyčkejme.

8) Jste obdivovatel Václava Klause, euroskeptik a vyhraňujete se proti ekologické politice, liberálnímu náhledu na homosexualitu a multikulturalismu. Čím to je, že v českém veřejném prostoru patříte k menšině? Udělali klausovci či Václav Klaus osobně někde chybu?
Tak chyby dělá každý. Já ovšem zásadní chybu vidím v práci s médii. Spousty dílčích bojů ať vnitro nebo mezistranických vyčerpaly lídry natolik, že zapomněli pracovat s mediální sférou. Příznivci pražské levicové kavárny bez reálného vlivu na politickou moc mezitím ovládli mediální frontu a bylo vymalováno.

9) Během let privatizace došlo ke ztrátám v řádu stamiliard korun, pozdější pravicové vlády provázely korupční skandály. Co říct občanovi a voliči, který už díky tomu zkrátka pravici nevěří?
Povídačky o ztrátách ve stamiliardách jsou takovou oblíbenou mediální pohádkou. Až se něco dokáže kromě něčích kabelek, bude čas to odsoudit. A pro ty, co pravici nevěří mám radu. Zkuste se rozhlédnout kolem sebe a to nikoliv očima médií. A přestat věřit levicovým slibům o pečených holubech do huby.

10) Co je pro Vás v současné době největším nebezpečím pro českou demokracii?
Odpovědí budiž článek z Neviditelného psa
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-jako-pres-kopirak-d0s-/p_politika.aspx?c=A140420_210452_p_politika_wag#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=pes_neviditelny&utm_content=main

11) Chystáte se v nejbližší době politicky angažovat? Kterou stranu nyní doporučujete volit a podpořit?
Nechystám. Cítím se unaven a zklamán. Svůj odchod jsem dokonce dosud sám u sebe nestrávil. Na doporučování nikoho nevidím a doufám, že se do voleb ODS zmátoří natolik, abych jí tak jako vždy svůj lístek hodil.
A pojďme na titulky. A pro delší úvod dnes o něco míň.

 • Válková obvinila odvolaného Dohnala, že destabilizuje bezpečnost státu. Úřad ministryně Heleny Válkové (ANO) soudí, že se příslušník bezpečnostního sboru nesmí veřejně vyjadřovat ke svému odvolání a hodlá přijmout „veškerá nezbytná opatření k zabezpečení nerušeného výkonu činnosti Vězeňské služby ČR“.Stanovisko ministerstva je reakcí na otevřený dopis, který Dohnal rozeslal prezidentovi, premiérovi a dalším vysoce postaveným politikům. Krok ministerstva ostře zkritizoval advokát Zdeněk Koudelka, podle něhož jde o útok na základní lidská práva. Tato práva jsou právy všech lidí včetně zaměstnanců a představitelů státu. Ministerstvo spravedlnosti ukázalo, že neví, že ústava platí i pro něj a ústavní práva člověka nemůže omezit,“ napsal v reakci pro Českou justici advokát Koudelka. Tak jasně. Bývalá komunistka by zavřela nejraději hubu všem co nezpívají podle jejích not. A jak prabil aTeo. Bez bývalých komunistů se ve státní správě prostě už neobejdeme. A ti současní netrpělivě přešlapují za dveřmi. Prostě kabaret.
 • A něco z Evropy. Až nám zase EK bude zase cpát moudra o tom, jak špatně tu zacházíme s menšinou.
  Vyčistěte ulice od Romů, nabádal policisty v Paříži interní dokument. Z komisařství v luxusním pařížské čtvrti unikl interní dokument, který nabádá policisty ke sčítání Romů a k jejich "systematickému vytlačení" z ulic. Nařízení, jež zřejmě pochází z dílny místní radnice, vyvolalo ve francouzské metropoli kritiku. Dokument otiskl francouzský deník Le Parisien. Tvrdý postup Francie proti Romům a vůbec proti přistěhovalcům není žádné velké novum. Tamní imigrační zákony jsou tvrdé a za posledních deset let byly několikrát novelizovány. Rok co rok do Francie míří tisíce romských rodin z Bulharska a Rumunska, které francouzští policisté opět vyhošťují. Francouzské úřady loni dokonce vyhostily rekordních dvacet tisíc Romů.
  Pokud se nepletu, nedávno jsme byli zase kritizováni za zacházení s Romy. Nechtěli by se soudruzi z OSN či jiných bohulibých spolků rozhlédnout taky někde jinde??
 • To vychází v babišpress 5+2. No doufám, že jinak vtipný Štěpán Mareš se nechal koupit aspoň za slušný peníz. A jinak, je tam drobná chyba. Jednak státní finanční rezervy nespravuje ministerstvo financí, druhak je vyrabovali dávno před těma který dostal pan Mareš za úkol natřít.
 • A trocha bulváru: Foto Džambulky ukazující neznámou ošklivou ženštinu, zastupitel Brna-střed Bohumil Straka z TOP 09 který voliče zkoušel zaujmout cvičeným vrabcem (teda s takovým ptákem bych se ani neukazoval) a ODS rozdávající prezervativy (copak nám tím chtějí říci?) jsou překonány děsivou zprávou. Mrtvý v autě: žádná vražda, prostitutka ho usouložila k smrti. No řekněte, kdo z vás chlapi by nechtěl takhle umřít. Akorát mám strach, že jestli mne někdo práskne u nás doma, skončím smrtí prozaičtější. Moja mne zabije rovnou. Nebo budu vykázán od stolu a mé místo zaujme náš pes. Už si to zkouší. 5DSC_7230.jpg

A zprávy o počasí: Sakra, kouknu ven a někdo šlohnul slunečné jaro. Ptáci ráno řvou ale zimou, pavouk se dožaduje abych mu zapnul topení a klimatický panel při OSN k tomu drží hubu. Už jen čekám, že budu muset ráno zas škrábat globální oteplování z předního skla. Dokonce pandy v ZOO se musí rozehřívat prostnými cviky. Pavouk říkal že blbnu, že to jsou úplně jiný cviky. Jak na to přišel nevím. Asi že má terárko naproti telce.

 

 

A z mého života: Trochu jsem se vzdělal, tak se podělím.
1. Jedna lidská buňka obsahuje 75 MB genetických informací.
2. Jedna spermie má tedy 37,5 MB.
3. V jednom mililitru spermatu je přibližně 100 milionu spermií.
4. Při ejakulaci trvající v průměru 5 sekund se uvolní asi 2,25 ml spermatu.
5. Výpočtem zjistíme, že datová propustnost mužského penisu je (37,5 M x 100 M x 2,25) / 5 = 1687,5 terabajtů za sekundu.
6. Ve výsledku je tedy ženské vajíčko schopno odolávat DDoS útokům o objemu více než 1,5 petabajtů za sekundu a přitom propustí jen jediný datový paket. Tím pádem je to nejrobustnější hardwarový firewall na světě.
7. Tento jeden paket, který firewall propustí, však shodí celý systém na devět měsíců.

A na Fejsbůku napsali
 

 • EU...EU... to už jsem někde slyšel... to je ta organizace, co vám vytáhne z peněženky každý měsíc 2000 aby pak vrátila tisícovku vyvoleným na předraženou cyklostezku?
  To je ta organizace, kdy její představitelé vypadají jak z jedličkárny a taky se tak i chovají?
  To je ta organizace, ve které je nikým nevolených 27 komisařů s obrovskou potřebou spáchat obro ať to stojí co to stojí?
  To je ta organizace, která nám chce zakázat zbraně na obranu a chce je nechat pouze zločincům?
  To je ta organizace, kde z 27 komisařů jich 10 má aktivní komunistickou minulost a přítomnost?
  To je ta organizace, kde budou povinné energetické štítky i na dětský vláček?
  To je ta organizace, která vám zakazuje ve jménu vašeho dobra svítit žárovkami, jíst pomazánkové máslo?
  To je ta organizace, která vám přikazuje mít v autě špehovací krabičku a která nesnese na sunaru obrázek kojence?
  To je ta organizace, co řešila zakřivení banánu a vzhled eurookurky?
  To je ta organizace, co si myslí, že vaše děti patří jí a vy jste jen dočasnými hlídači?
  To je ta organizace, co chce v rámci boje s jakýmsi globálním oteplováním zavřít jaderné elektrárny a postavit uhelné, aby na ně pak mohla uvalit uhlíkovou daň?
   
 • Po levé ruce lány solárních panelů, po pravé lány řepky. Miluji Česko, obnovitelné zdroje a celý tenhle Krásný Nový Svět
 • Snížení DPH na knihy? Konečně si budu moct koupit kuchařku Ládi Hrušky.
 • Není nad to v sedm večer usnout a vzbudit se v půl desáté. Tolik televizńch žvanilů co minete, se vyplatí.
 • Šabatová právě v rámci jediné tiskové konference použila samohlásku "e" vícekrát, než Karel Čapek ve všech svých dílech.
 • Vláda výrazně aktualizovala svoji činnost. Zatímco dosud se ministři seznamovali s agendou, kterou mají řídit a dělali samoúčelné audity, teď začnou přepočítávat úředníky.
 • V roce 89 jsme se zbavili tupého socialismu, aby se nám o pár let později v posílené formě vrátil z brusele. To co bruselští úředníci považují za kroky, které by měly zkvalitnit život a zdokonalit občany EU, tak přesně to před 25 lety definitivně ekonomicky zadusilo a rozložilo "tábor míru a socialismu"
 • Zlatuška:Klaus je bezpáteřní ubožák, který líže oddaně řiť Putinovi. Jakl: Slovník pana Zlatušky prozrazuje, o čem se Zlatuškovi v noci zdá.

A něco multikulturně veselého nakonec:
 

A fór na konec: V supermarketu v oddělení zeleniny říká zákazník prodavači: "Prosím půl hlávky salátu."
"Promiňte, ale prodáváme jen celé hlávky." odmítá prodavač.
"Víte co, zeptejte se svého vedoucího, jestli by to nebylo možné..."
Prodavač jde teda za šéfem a informuje ho: ... "Nějaký debil tam chce koupit jenom půl hlávky salátu..." v tom si uvědomí, že nespokojný zákazník stojí za ním a tak dodá: "a tento pán... má zájem o druhou polovinu."
Šéf souhlasí s prodejem půl hlávky salátu a když spokojný zákazník odejde, říká prodavačovi: "Jste pohotový. Líbilo se mi jak jste z toho vybruslil. Odkud jste, chlapče?"
"Já jsem z Ostravy." odpověděl mladík.
"A proč jste odešel z Ostravy?"
"To víte, tam jsou jenom samý horníci a kurvy. Jinak nic."
"Aha... Moje žena taky pochází z Ostravy..."
"Fakt? A na který šachtě fárala?

A to je dneska všecko.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2440x, známka: 2.9
Kategorie: Nalezeno na webu
online: 19
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist