Petr Paulczyňski: homepage

Čekání na odpověď

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek vznesl žádost k nejvyššímu zástupci Pavlu Zemanovi, aby mu odpověděl na devatenáct otázek týkajících se zásahu policie na Úřadu vlády.

Po měsíci po akci veřejnost nezná smysl celé akce a vidí jediný výsledek, že totiž padla vláda, je nahrazována vládou sestavenou z vůle jednoho jediného člověka bez konzultace s parlamentem a ve vězení sedí sedm lidí. Důvody uvěznění nejsou známé, jen fragmentálně a ty fragmenty jsou nepřesvědčivé.

Otázky zveřejněné nebyly, takže nevíme, zda je mezi nimi ta, která by asi mnoho lidí zajímala nejvíc: co to všechno souvisí s takzvanými kmotry, miliardáři napojenými na státní penězovod, kteří vydíráním a korupcí získávají státní zakázky? Že paní Nagyová nechala šmírovat paní Nečasovou, je trapné a svědčí o kocourkovských poměrech našeho Absurdistánu, že se k tomu propůjčily zpravodajské špičky. Odchod paní Nagyové ke kase v prodejně Tesca je možná žádoucí a zasloužený (byť nepravděpodobný), ale i kdyby k němu došlo, korupční ocenění naší země to nezlepší ani o bodík.

Odcházející ministr Blažek se pravděpodobně svých odpovědí dočká, ale ani on jistě není tak naivní, že by čekal, že z nich zmoudří. To jen na odchodnou chtěl za sebou prásknout dveřmi. Odpovědí se nedočkáme ani my. Zbude jen nejistota a hořké vědomí, že se tu stalo něco, co je mimo veřejný dohled, co je čistě zákulisní.

Vžívám se do kůže – dejme tomu – francouzského invesrtora, čistě proto, že momentálně ve Francii jsem. Vžívám se a říkám si – chtělo by se mi v téhle zemi investovat?

A to je otázka vůbec nejdůležitější, daleko důležitější než páně Blažkových devatenáct otazníků.

Bohužel, odpověď mi připadá jednoznačná.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/cekani-na-odpoved-0e5-/p_cirkus.asp?c=A130709_205026_p_cirkus_nef

 


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1507x, známka: 2.8
Kategorie: Komentáře odjinud
online: 53
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist