Petr Paulczyňski: homepage

Chobotnice II - ještě někdo?

Když jsem rozhořčeně vložil obsah pošty, kterou jsem dostal ve věci archeologického průzkumu, netušil jsem, že téměř ihned budu mít dalšínámět, téměř přes kopírák. Ale je tu. Doufám, že jsem nespustil lavinu. Takže chobotnice podruhé

Vážený pane,

 dnes mi přišel od mého dobrého známého odkaz na Váš web a stránku ,, Chobotnice,,, tento odkaz jsem si se zaujetím přečetl, chtěl bych Vám sdělit,  že jsem velmi rád, že někdo dokázal zveřejnit a upozornit na poměry, které v oblasti kultury směrem k památkové péči v městě Brně panují.

Obdivuji i odvahu, toho kdo Vám tyto informace poskytl.

Sám jsem se setkal s podobným postupem, který se sice  netýká archeologie, ale mám dojem , že z velké části stejných úřadů, či dokonce lidí.

Popíši Vám svou zkušenost s ,, chobotnicí,,

 

Jako majitel domu v centru města Brna, který je památkově chráněn, jsem byl nucen řešit před několika roky havarijní stav fasády, byl mi tedy doporučen Památkový ústav v Brně, kde vzhled fasády a práce na ni spojené má na starosti jedna paní, které jméno nebudu uvádět, stačí jen poznamenat, že dotyčná pracuje v oblasti památek nadále.

Paní…. byla, velice příjemná, dokázala mě provést různými úskalími Památkového zákona a poradila mi informovat se na možnost příspěvku na opravu fasády, o který je možno požádat na OPP MmB. Vzhledem k tomu, že jako každý majitel nájemního domu se potýkám  s nedostatkem finančních prostředků na jeho údržbu a dle hesla ,,Za pokus nic nedám,, zkusil jsem požádat o tento příspěvek. Dostavil jsem se na OPP kde se mi věnovala další velmi příjemná paní, která  byla v té době vedoucí celého odboru, ta mi vysvětlila, co je nutno doložit k žádosti a zdůraznila jak je někdy těžké, dostat dostatečnou výši finančních prostředků v rámci příspěvků na opravy památek, které přiděluje město Brno.

Při řešení, těchto problému mi bylo řečeno, že pravděpodobně vzhledem ke složitosti a materiálu fasády, bude nutno provést  práce restaurátory a že by bylo vhodné doložit k žádosti  i  ocenění  od odborné firmy , i s nevím, jak už to tehdy nazvala, pojmenoval bych to, odborný technologický postup. Samozřejmě, žádné restaurátory jsem neznal, takže jsem se logicky zeptal, zda mi může někoho doporučit, dostal  jsem kontakt jen na jednu brněnskou firmu se zaměřením na obnovu památek, podotýkám, aby to nezapadlo, že jen na jednu.

Jaké bylo mé překvapení, že než jsem stačil kontaktovat tuto firmu, ozvala se mi další příjemná paní, která zastupovala tuto firmu, nabídla mi setkání, tuto nabídku jsem samozřejmě přijal.

 Teď začíná případ ,, Chobotnice,, na tomto setkání mi tato paní, velmi tvrdě oznámila, že pokud chci příspěvek, je nutno,  aby ocenění  a potom následné práce dělala jen ona, jinak že příspěvek nedostanu,  v opačném  v případě, když  tyto práce  dostane zadány, může mi zaručit příspěvek i jeho výši, kterou si domluvíme předem. Nemohl jsem uvěřit tomuto jednání a vcelku jako každý, jelikož šlo o dosti vysokou částku, jsem se snažil kontaktovat již dříve uvedené ,,příjemné paní,, Jaké bylo mé překvapení, když obě dvě toto potvrdily, hlavně vedoucí OPP byla velmi razantní,  je zajímavé, že se mi po tomto  ozval i jeden ,,příjemný,, pán, který se představil jako vedoucí kulturního úseku a vlastně vše do posledního slova potvrdil s tím, že vše musí  v závěru projít přes něho.

Nebudu popisovat další postupy či jednání, až snad na setkání se svými známými, kteří vlastní taky nemovitosti v centru Brna, jsem se dozvěděl, že tento postup je vcelku normální a praktikuje se  těmito příjemnými paními již moře let.

Přistoupil jsem tedy na tuto ,, hru,, příspěvek jsem dostal, ve slíbené výši, práce provedla

,, doporučená,, firma a vlastně všichni by měli být spokojeni, až asi na město Brno, jelikož jsem  časem zjistil, že práce byly předraženy v řádech desítek procent.

 

Na závěr, snad, že všechny paní pracují, jestli se to tak dá nazvat, dále v oboru, a jelikož chobotnice je rodu ženského, myslím si,  že se tento název hodí i na tento případ.

 

Neuvádím záměrně žádná jména a samozřejmě i své, jelikož nevím zda nebudu někdy opět potřebovat příspěvek a nebudou mě očekávat stejné  ,, příjemné paní,,

 


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1999x, známka: 3
Kategorie:
online: 20
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist