Petr Paulczyňski: homepage

Záleží rudým zrůdám na lidech aneb smutný pozdrav na Ostravsko

Rudé zrůdy se opět předvedly. Jako jeden muž či žena prosadily zrušení poplatků za znečištění ovzduší, které v Moravskozlezkém kraji dosahuje takových rozměrů a má takové dopady, že nevím jak Vy, ale já bych v tom jinak krásném kraji bydlet nechtěl ani náhodou.

Doufám, že lidé konečně pochopí, že rudým zrůdám na lidech nezáleží. A možná by nebylo od věci, zkusit zjistit, zda za tím není něco víc. Třeba soudruh Dolejš zase domluvil nějakou tu inzerci ve stranickém tisku a třeba soudruhům někdo dobře zaplatil.

Zatímco poslanecké kluby ostatních stran jsou "alespoň" rozpolcené, rudé zrůdy táhnou za jeden provaz. Znečišťovatelům ovzduší chtějí odpustit poplatky, kterými jsou za znečišťování ovzduší "trestáni". Podle jedné z nejchytřejších a nejzkušenějších soudružek ve Sněmovně, slečny Kateřiny Konečné, která v životě nedělala nic jiného, než seděla v poslanecké lavici, jsou poplatky nesmysl a nehrají zásadní roli.

Vzpomněl jsem si na památná slova MUDr. Štrosmajera o vznášející se holubičce, ale rozvíjet do dál nebudu. Co je platné, že proti jsou ekologové, odborníci z Akademie věd nebo kraj. Soudruzi rozhodli, že nás přiblíží o kousek blíž Číně a že pochybnou konkurenceschopnost znečišťovatelů ovzduší vykoupí nejdráž, jak je to jenom možné. Platit se bude zdravím obyvatel a škodami na životním prostředí.

Pokud si poslankyně Konečná opravdu myslí, že poplatky nehrají zásadní roli, nelze pravdivost takového tvrzení a priori vyloučit. Pokud průmyslníci tvrdí, že jsou v konkurenční nevýhodě proti průmyslníkům z Polska, i to může být pravda. Ale rušit kvůli tomu tresty za poškozování životního prostředí nás všech? No to snad ne!

Nevím to jistě, ale mít ve Sněmovně místo těch dvou stovek poslanců dvě stovky sedláků, možná by se nějaký Franta postavil a zeptal, zda ona zmíněná neúčinnost poplatků není náhodou způsobena jejich výší. Jsou-li poplatky směšně nízké, věřím, že opravdu nefungují.

A co se týče pofidérní konkurenceschopnosti "našich" průmyslníků, je to ještě jednodušší. Získávat konkurenční výhodu na úkor životního prostředí a zdraví nás všech, to snad do tohoto regionu a do 21. století opravdu nepatří.

Možná by ten sedlák šel za sedlákem z Polska, protože i jemu určitě vadí, že žije v regionu s nejvyšším počtem smogových dnů, ve špíně, smradu a prachu a domluvil se s ním. Nebo se o to alespoň pokusil. Nemluvě o tom, že by pak mohli společně vyrazit za sedláky po celé Evropě, když už si k tomu zřídili evropské supersedláky a zřídili jakési centrální evropské statky a domluvit se nimi.

Holt nám všem nezbude, než spoléhat na oranžový Senát a soudnost našich senátorů. Je to už několikátý případ, kdy se ukazuje, že dvoukomorový Parlament není vůbec od věci. A není také od věci pozorovat, kdo opravdu "kope za lidi" a kdo jde a komu na ruku.

http://binko.blog.idnes.cz/c/246540/Zalezi-rudym-zrudam-na-lidech-aneb-smutny-pozdrav-na-Ostravsko.html


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2386x, známka: 2.9
Kategorie: Komentáře odjinud
online: 9
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist