Petr Paulczyňski: homepage

Egypt: Zdá se, že se Západ opět spálil

Ve středu večer po rozsáhlých protiprezidentských demonstracích v Káhiře a dalších městech svrhla egyptská armáda prvního demokraticky zvoleného prezidenta země islamistu Muhammada Mursího,
celý článek »

Vloženo: 8.7.2013, přečteno 1482x, autor: Jiří Weigl

Kvíkalové

Říkám jim kvíkalové. Nejdříve něco s obrovským nadšením zavedou a pak se stejným zaujetím kvíkají, když je to špatně, a navrhují další změny. Typické je to s přímou volbou prezidenta republiky.
 
celý článek »

Vloženo: 8.7.2013, přečteno 1491x, autor: Jaroslav Kubera

Končí polistopadová republika

Česko se posledních sto let politicky vyvíjí ve dvacetiletých cyklech. Po nich následuje tvrdá nebo měkká změna režimu, bourání soch a pokus o nový začátek, který vesměs končí na konci dalšího dvacetiletí.
celý článek »

Vloženo: 4.7.2013, přečteno 1515x, autor: Bohumil Pečinka

Ticho před bouří

Současné teplé letní počasí nepřeje chuti k nadměrným aktivitám. Souběžně nastal útlum na politické scéně, odpovídající trpnému čekání na 16. červenec 2013, jenž slibuje přinést politickou bouřku.
celý článek »

Vloženo: 4.7.2013, přečteno 1473x, autor: Martin Stín

Omezení pracovní doby obchodů: dirigismus a drzost politiků

Nemůžu uvěřit, že se v současné době opět začínají diskutovat návrhy na omezení pracovní doby některých obchodů. Tento fakt je sám o sobě dosti absurdní a zarážející, navíc je předkládán k diskusi uvnitř vládní koalice její „nejpravicovější“ stranou, tedy TOP 09.
celý článek »

Vloženo: 3.7.2013, přečteno 1520x, autor: Jan Polanecký

ODS se zbláznila

Přesněji zbláznil se přinejmenším člen její výkonné rady, senátor Přemysl Sobotka. Patrně mu při pohledu na klesající preference strany přeskočilo.
celý článek »

Vloženo: 3.7.2013, přečteno 1571x, autor: JAG

Ryjeme držkou v zemi?

Ještě ne úplně, ještě máme co žrát. Ještě nemusíme chodit po ulici s nabitým kvérem a doma do oken instalovat mříže. Ještě pořád si vládnoucí oligarchie může za naše peníze koupit relativní klid a společenský smír.
celý článek »

Vloženo: 2.7.2013, přečteno 1406x, autor: Karel Kříž
online: 18
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist