Petr Paulczyňski: homepage

Chudáci Palestinci?

V dnešní Rovnosti zaplakala redaktorka Podzimková nad osudem Palestinců. Paní redaktorka předvedla vrcholný demagogický výkon. Jakých 60 let exilu, ptám se?

Samostatný stát Izrael byl vyhlášen 14.května 1948.Vzápětí l byl přepaden mnohonásobnou arabskou většinou, vedenou zběsilou náboženskou nenávistí. O vyhnání si tutíž Palestinci řekli sami. A protože okolní státy je neakceptovaly, nepřijaly, musí v táborech zůstat. A jejich hlavní životní snahou je teze "Izrael zaženeme do moře". Jejich oficiální filozofií je genocida Izraele. Stačí pročítat zprávy, kde se který náboženský pomatenec odpálil, nebo odkud zase vypálili raketu či dvě. Vraždí mírumilovné obyvatelstvo. Proto se  Izraelci  proti nim brání zdí a drátěnými zátarasy.

Já v Izraeli byl, byl jsem i v palestinském Betlémě. Viděl jsem na vlastní oči pracovitost Izraelců s níž dokáží poušti vyrvat život v zelených kibucech ale viděl jsem  lenost Palestinců. Pořád jsem si říkal, kde berou ti házející výrostci ty kameny. Už to vím. Ty se tam prostě povalují po špinavých ulicích.

Všechny komentáře našich ať už "veřejnoprávních" nebo soukromých medií ronící krokodýlí slzy nad osudem "ubohých" Palestinců jsou falešné. Po osobním prožitku z tohoto území je moje přízeň na straně Izraelců.

Hezký, byť diplomaticky obalený názor vyslovil prezident Václav Klaus na recepci u příležitosti státního svátku Státu Izrael.


Vážený pane velvyslanče, vážené dámy a pánové,

děkuji za pozvání na toto dnešní setkání, které se koná u příležitosti státního svátku Vaší země a které je připomínkou 60. výročí založení Státu Izrael.

Příběh moderního Izraele je příběhem touhy lidí po svobodě, touhy po návratu na posvátná místa předků, touhy žít bez pronásledování a diskriminace.

Jsem rád, že naše země byla před šedesáti lety s Vámi, že československé zbraně, výcvik vojáků na našem území i naši instruktoři Vám pomohli uspět ve válce, ke které došlo bezprostředně po vyhlášení nezávislosti.

Naposledy jsem byl ve Vaší zemi před třemi lety na státní návštěvě a mohl jsem se přesvědčit, jak se Vaše země dynamicky rozvíjí a jakých nepopiratelných úspěchů dosahuje. Z miliónů přistěhovalců z celého světa jste dokázali vytvořit národ. Dokázali jste vybudovat a udržet jedinou demokracii na Blízkém východě.

Šedesát let existence státu Izrael ukázalo i to, jak je uskutečnění takového lidského snu o svobodě nesmírně obtížné. Oněch šedesát let bylo i obdobím válek, trvalého napětí, terorismu a nevinných obětí. Bylo i obdobím nejrůznějších mírových plánů na řešení blízkovýchodního konfliktu. Zrealizovalo se jich však málo.

Lidé ve Vaší zemi touží po míru, ale nepochybuji, že po něm touží i Vaši arabští sousedé. Česká republika má intenzivní kontakty se všemi zeměmi ve Vašem regiónu a snaží se zaujímat vyvážené a racionální stanovisko. Já sám se vždy snažím zdůrazňovat, že politická stabilita a ekonomická prosperita nemohou přijít z vnějšku a že stabilní a funkční řešení mohou vzniknout pouze vzájemnou dohodou zúčastněných stran. Žádný plán přinesený zvenčí nemůže uspět, pokud na obou stranách nebude vůle ke kompromisu a smíření.

Vaší zemi a jejím občanům přeji, aby mohli žít ve své zemi bez strachu. Jsem velmi rád, vážený pane velvyslanče, že vztahy mezi našimi zeměmi, obnovené po pádu komunismu, jsou velmi blízké a přátelské a že má Izrael u nás mnoho přátel, stejně tak jako Česká republika v Izraeli.

Dovolte mi, vážený pane velvyslanče, abych Vám ještě jednou ke státnímu svátku Vaší země poblahopřál.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2501x, známka: 2.9
Kategorie: Politická scéna
online: 50
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist