Petr Paulczyňski: homepage

Komunismus přichází z brusele

Doba je naprosto šílená a bude ještě šílenější... Naposledy mě o tom přesvědčil finanční génius z Telnice. Celý povodně nebylo moudrém Bohoušovi ani vidu ani slechu (možná neumí plavat a vody se bojí...), ale jak začala voda jen trošku opadávat, hned vystrčil uši a začal trousit svá moudra.

A že prý jediným lékem na povodňové škody jsou Evropské fondy a dotace a musíme je čerpat co nejvíc. Nepochybuji, že socanští kmotři jsou ve vykrádání dotací patřičně zběhlí... Jenže ona samotná myšlenka postavit financování investic (včetně obnovy a odstraňování škod) prakticky výhradně jen na dotačním financováním je naprosto šílená.

Uvědomuje si vůbec někdo z těch šílenců posedlých čerpáním dotací, že na jednu korunu (euro) dotací je nejdříve nutno tři vlastní investovat ? A ani to není zárukou, že nakonec euroúředník dotaci schválí. Stačí, když bilboard, ohlašující světu, že ono dílo bude spolufinancováno z peněz daňových poplatníků celé Unie, nemá přesně ty rozměry, které určuje dotační manuál.

Dotační šílenství socialistických vlád bylo hlavní příčinou prudkého růstu zadlužení ČR. Ale ono nezůstalo jen u samotného zadlužení. Za Paroubkovy vlády byl nastolen trend, který všechny budoucí vlády zavázal k dalším (a mnohdy naprosto absurdním a nesmyslným) investicím, které současně s ekonomickou krizí a rostoucí obsluhou státního dluhu, znamenaly rekordní schodky rozpočtu v historii. Příčinou nebyla špatná politika Topolánkovy vlády či špatná práce ministra financí. Příčina byla v nutnosti napravovat škody, platit výdaje plynoucí ze zákonů a plnit závazky socialistických vlád.

Celá dotační politika v kombinaci s přirozenou chutí socialistů utrácet cizí peníze potom směřuje k likvidaci ekonomické suverenity členských států a nástupu Eurounijního komunismu.

Ano k Eurounijnímu neokomunismu všechno pomalu, ale o to s krutější jistotou směřuje. Ve státních rozpočtech se rok od roku zužuje finanční prostor, který mohou vlády využít k investicím. Na vše ostatní je potřeba žádat o dotace z Unie. Tím jak se tento prostor zmenšuje, snižuje se i možnost vlád pomocí investic ovlivňovat domácí ekonomiku.

Vše směřuje ke stavu, kdy veškeré příjmy domácích rozpočtů padnou na mandatorní výdaje a povinný příspěvek do bezedné unijní pokladny. Členské státy tak budou živit rostoucí armády nezaměstnaných, ekonomicky nepotřebných, výrobní kapacity se včetně R+D přestěhují do levnějších asijských destinací a o vlastních investicích bude rozhodovat stále rostoucí množství nikým nevolených, ale o to korumpovatelnějších euroúředníků.

Když k tomu ještě připočteme stále narůstající množství imigrantů z třetího světa, dá se říct, že starý kontinent už má svá nejlepší léta dávnno za sebou...

http://simonik.blog.idnes.cz/c/347246/Komunismus-prichazi-z-brusele.html

 


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1288x, známka: 2.8
Kategorie: Komentáře odjinud
online: 21
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist