Petr Paulczyňski: homepage

O jedné reakci.

Na můj článek o pitomečcích čmárajícich po cizím majetku (eventuelně ho polepujích stupidními nálepkami) zareagoval bloger Radek Bednařík. Pan Paulzcynski, či jak se jmenuje, mi opravdu svým posledním výplodem nadzvedl mandle.

Takže moje reakce?  Pane Paulczynski, jestli je tu někdo pitomeček a prase, tak jste to vy.

Pan Bednařík nejenže porušil kodex blogera, v důsledku čehož byl jeho článek adminem stažen, ale navíc se diskutéři pod jeho článkem k autorovi netvářili příliš příznivě.

Pan Bednařík dále napsal: Já neobhajuji laciné sprejerské vandalství a podobné aktivity, ale stojím si za tím, že je street-art a "street-art". Příkladem dobrého, kvalitního a vypovídajícího street-artu může být například pražský Point a jeho dráčci.
Btw. - jestli Vám to takhle zvedná krevní tlak, tak nejezděte do Krakowa (to je v Polsku) - tam byste se z toho asi po.... . Street-artu je tam spousta, po celém městě, i v historické části a představte si - docela hojně turistů si tyhlety, dle Vás imbecilní výtvory fotí! Sodoma a Gomora, co...
A neodpustím si jednu věc - nevím, kde jakožto politik, berete drzost označovat tyhle lidi jako "hovádka". Vy, politici, sice ulice přímo neznačkujete, ale zase si užíváte jiných "funkčních požitků", není-liž pravda?
Takže tak - a úplně poslední věc.
Máte skvělé předpoklady proto býti inkvizitorem.

Kdo chce, přečte si pana Bednaříka celého zde:
http://bednarik.blog.idnes.cz/c/74237/O-pitomeccich-a-prasatech-ja-tim-ovsem-minim-politiky.html

A reakce? Alespoň pár.

*to se moc nepopvedlo, radku. Ono totiž nejde o umění či neumění jako takové většině lidí. Jde o to, kde a na čím majetku takové umění či neumění vzniká. Co je art a co ne je v každém případě věcí vkusu, ostatně jako každé umění (kritiky neberu, protože se s nimi nezřídka konzument umění rozchází  narozdíl od snobů). Takže pokud se někdo realizuje na zdech k tomu určených, dejme tomu, i když i to může lidem vadit (mně osobně by tedy vyhrazená pomalovaná zeď v historickém centru dost nadzvedla a mohl by naní malovat třeba světový guru).Ale zkrátka cizí majetek se neničí a ničení je vše, co proběhne bez souhlasu majitele.A odstranění výtvoru z fasády a její oprava vyšla před 3 lety na 4-5 tis. za metr čtvereční.Já bych ty zmetky zavírala natvrdo a hezky splácet škody.V turecku, kde si památek váží je za to 8 let a o fešáckém krimu si mohou nechat zdát. taky tam na posprejované objekty nenarazíte.

*Pro mně, za mně, ať si klidně street-artři malují, stříkají nebo lepí cokoliv, ale pouze na SVÉM majetku

*Vážený autore, chtěla bych vidět vaši reakci poté, co byste utratil nemalou částku za novou fasádu domu a pak vám ji nějaký samozvaný umělec zkrášlí svými výtvory...

*Na veřejných prostranstvích nemá nikdo co vystavovat svoje díla, byť by byl sebevíce přesvědčen o své genialitě.
A cizí zdi jsou prostě nedotknutelné. A pan Paulczynski má ve své zlobě na vandaly, kteří sami sebe nazývají streetworkeři, úplnou pravdu.

*Vážený pane, pitomec a prase jste asi vy. Pokud máte dojem, že tyto "umělecká díla" např. na nově opravených např. historických fasádách jsou uměleckým přínosem pro společnost, stejně tak jako posprejované vozy metra či vlaků jste stejný i---t jako ti, kteří toto provádějí. Takto si honit ego, to je podle vás umění? Nemáte pocit, že většina "čmáranic" nemá s uměnim nic společného? Jen i---ti, jako jste vy, mohou schvalovat ničení  veřejného a soukromého majetku a obhajovat skupinu blbů, kteří se považují za umělce. Nemám nic proti tomu, pokud si tvoří na místech, které jim např. město nabídne - ale, to pro ně není dosti "adrenalínové".

*Ač s mnoha názory p.Paulczynského celkem zásadně nesouhlasím,tak ale ohledně tohoto tématu mu musím dát plně zapravdu.Také mě stejně jako p.Paulczynského štvou blbečci,kteří počmárají každou zed v centru města a říkají tomu "umění".Možná mají talent a umí malovat,ale nic těm hajzlíkům nedává právo ničit fasády domů.Když omalují jakýkoli dům se souhlasem majitele,pak no problem,když si vymalují jakýkoli interiér kdekoli se souhlasem majitele opět no problem.Nicméně oni svými výtvory ničí to co někdo jiný vytvořil bez jeho souhlasu.O individuích,která ničí koše,strhávají plakáty a dělají bordel už se snad bavit není třeba vůbec.Těch se doufám zastávat nehodláte.Pokud ano,pak si dejte facku

*Ten článek nebyl o umělcí, ale o prasatech, co ničí fasády. Jestli si v Polsku turistéfotí street-art, je to normální. Jestliže si tam fotí zničené fasády, je to pro ně také normální - mohou nad tím doma s kamarády kroutit hlavou, nebo se zasmát opicím z Východu, co si nechají ničit památky- ale pro Poláky by to normální být nemělo.
Opravdu jste zplodil hysterické ubožáctví....

*az se sprejeri zeptaji majitele, zdali si preje svuj majetek zkraslit jejich vytvory, tak bude vse v poradku, do te doby si zaslouzi oznaceni dle p. Paulczynskeho
*************************************************************
Pavoukův dodatek.
A tak si myslím, že jsem měl pravdu já.


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 2825x, známka: 2.9
Kategorie: Mým kritikům
online: 17
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist