Petr Paulczyňski: homepage

V. K. testující

Exprezident a expředseda ODS Václav Klaus vystoupil na Primě a přišly povodně. Souvislost byla sice náhodná, ale souběh obou událostí způsobil, že Klausovo vystoupení bylo nejdříve zastíněno obrazy zatopených budov a posléze úplně zapomenuto. Co chtěl vlastně říct?

Neumím to úplně vyhodnotit, protože jsem neviděl celé vystoupení a četl jsem jen jeho přepis. První dojem však byl: VK testuje, jaká je poptávka po jeho politickém návratu, to je evidentní.

Můj názor je, že měl ještě chvíli počkat, alespoň do podzimu, kdy budou statisticky hodnověrně zdokumentované výsledky novoroční amnestie. Patřím k těm, kteří tvrdí, že reálné výsledky nebudou zdaleka tak špatné jako katastrofické mediální a jiné prognózy. A za druhé, chce to čas, tedy dostatečnou dobu na to, kdy se ze zdánlivě nesnesitelného člověka stává legenda, jíž VK určitě je.

Naprosto zbytečná však byla jeho narážka na slabé lídrovství Petra Nečase. Příliš to působilo jako okopávání kotníku člověka, který může chybovat, ale přesto o něco reálně usiluje a není bez výsledků. Obecně řečeno, nejhorší možný způsob, jak se dostat do určitého společenství, je kritizovat jeho šéfa.

Celá léta tvrdím, že Klausův odchod z ODS v roce 2008 byl nešťastný. Na pražském kongresu tehdy tvrdil, že občanští demokraté ustupují z důležitých principů a posunují se do středu politického spektra. Ano, to jsem si tehdy myslel i já a kritizoval jsem názory tehdejšího vedení, že se musíme široce rozkročit. Tehdy se vycházelo z mechanické představy, že rozkročení do středu automaticky přinese více procent ve volbách. To je pochopitelně nesmysl. Výsledkem bylo, že voličské jádro ODS změklo a nestálí voliči od nás odpadli při první větší krizi.

V životě i v politice platí opak: abyste mohli něčím pohnout, musíte být jasně vyhraněný, a pokud ve své práci budete mít úspěch, ostatní se už přidají.

http://www.pravybreh.cz/2013/06/13/jaroslav-kubera-v-k-testujici/


zpět | tisk | poslat odkaz
Ohodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5, hodnoceno: 1089x, známka: 2.7
Kategorie: Komentáře odjinud
online: 48
návštěv:

Locations of visitors to this page blog.idnes.cz
odkazy
Václav Klaus
eStat.cz
Město Brno
Moderní Brno
   ODS
   ODS Brno
   
   
   
   
odjinud aktuálně

TOPlist